• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza praca w IT dla studenta (może być nawet darmowy staż)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
654 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roberto23 Początkujący (270 p.)
Witam. Jestem studentem drugiego roku informatyki i szukam pracy gdzie będę mógł odbyć obowiązkowe praktyki 40 godzin. Mam problem z ich znalezieniem, bo wszędzie wymagają konkretnego skillsetu. Nie mam również doświadczenia, pracowałem w całkowicie innych branżach - praca głównie fizyczna. Chciałbym iść w kierunku web devu. Coś tam trochę pisałem w php, html, css. Gdzie powinienem próbować? Interesują mnie oferty z podkarpackiego lub zdalne. Doradźcie coś, bo już wyrywam włosy z głowy.
komentarz 26 listopada 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Kiedy masz mieć ten staż?
komentarz 26 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@roberto23, musisz wysyłać cv po firmach zawsze był ten problem, ludzie 1-2 lata powtarzać musieli studia czasami bo nie mogli praktyk znaleźć i to juz ja pamietam 2-3 lata temu, a co dopiero teraz na rynku. 
niestsety w it studia nie funduja praktyk/stazu wiec musisz to robic sam wiec wysylaj cv i próbuj tu nikt Ci nie pomoże 

1
komentarz 26 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ja przez niezaliczone praktyki w terminie miałem warunek i straciłem roczne  stypendium rektora za wysoką średnią.

Poza tym to nie było 40 godzin ale 550. Współczuję szukania bo to jest dramat, szczególnie w okresie pandemicznym.
komentarz 26 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
dodałbym problem kryzysu również, bo zatrudnienie kogoś to koszta szczególnie, że stażysta się im nie zwróci
komentarz 26 listopada 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
A kto powiedział, że pracodawca ma płacić? Np początkujący lekarze płacą za praktyki w szpitalu(bo tylu chętnych), więc ciekawe czemu w IT nie ma takiego trendu?
komentarz 26 listopada 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Też jestem tego samego zdania :-)
komentarz 26 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
My tu mówimy o darmowym stażu w ramach praktyk zawodowych.
komentarz 26 listopada 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)

@Michał Kazula, Do końca tego semestru, czyli gdzieś do końca stycznia. Ogólnie Panowie nie pocieszyliście mnie, ale rozumiem. Będę próbował, ale widzę, że lekko nie jest.  

1
komentarz 26 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Najlepszym i nieraz jedynym wyjściem jest załatwienie podpisu i pieczątki. Uczelnia tego nie sprawdza oni mają to gdzieś.
komentarz 26 listopada 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)
I tak chyba trzeba będzie zrobić. Pytanie tylko czy ktoś na to pójdzie.
1
komentarz 26 listopada 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Dobry załącznik i jakoś to będzie ;-) Szukaj w okolicy. Ja jestem z LBN ;-)
komentarz 26 listopada 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)
A może ktoś z forum wziąłby mnie "pod opiekę"? Jest tu na pewno sporo freelancerów. Jakieś proste taski mógłbym zrealizować.
komentarz 26 listopada 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Szukaj.
komentarz 26 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@JakSky,  kto powiedział że pracodawca ma płacić " państwo powiedziało" nie musi jemu, ale zatrudnienie kogo kolwiek to KOSZT DLA FIRMY, nawet jeśli pracowdawca nie będzie płacił stazyście, to płaci za zatrudnienie "płaci" podatki za stanowisko, ludzie którzy muszą się zając tą osobą - > poświęcają czas projektowy, to idzie w koszta klienckie sprintow etc. 
Nie zdajesz sobie sprawy ;] że to też koszty 

A może ktoś z forum wziąłby mnie "pod opiekę"? Jest tu na pewno sporo freelancerów. Jakieś proste taski mógłbym zrealizować.

szukaj, ale dowiedź się najpierw jaki papier musisz mieć bo nie wiem czy ktoś z freeelancerów może Ci wystawić "papier" nie będący umową  o zlecenie, prędzej będzie to o dzieło, które nie zaliczy  

komentarz 26 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@Wiciorny, tylko podpis i pieczątka w dzienniku praktyk i zaświadczenie o odbyciu praktyk, żadnych umów.

komentarz 26 listopada 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)

@Wiciorny, Dokładnie, to co kolega wyżej napisał. Nikt tego nie sprawdza, ale musi być. To tylko 40 godzin. Ja mógłbym w tym czasie robić jakieś proste taski lub jakieś błahe rzeczy. Pracodawcy to nic nie kosztuje.

komentarz 26 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
zależy czy nie sprawdza, u mnie na uczelni AGH trzeba było mieć dokładnie podpis firmy, co się realizowało etc. nie tylko "świstek"
komentarz 26 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
chyba jak ktoś studiuje na prywaciaku to może "świstek" starcza :) przynajmniej 4 lata temu starczał, teraz ciut się pozmieniało

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 618 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bert997 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,651 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 517 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcelek Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...