• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie można zainstalować windows 11 na virtualbox

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,133 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2021 w Systemy operacyjne, programy przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)

Niech ktoś powie do ciężkiej cholery co tu się dzieje. Zainstalowałem najnowszą wersję virtualboxa i dalej nie mogę zainstalować. Pobrałem oficjalne iso windows 11 64-bit(bo taką architekturą dysponuje) i chciałem na czysto zainstalować na virtualbox windows 11. Ale z zaznaczoną opcją "włącz efi(tylko specjalne systemy) uruchamia mi się ta instalacja systemu w trybie shell .

A gdy odznacze tą opcje instalacja uruchamia się normalnie tylko potem w pewnym  momencie pojawia się coś takiego

i gdy jest włączona ta opcja też pojawia mi się taki komunikat jak wyżej. Zainstalowałem najnowszą wersję. Ponowna instalacja nie wchodzi w gre gdyż sprawdzałem na VMawre workstation player 16 i też się to pojawia. Już nie wiem co robić. Pomocy.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 26 listopada 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
No, to jest ogólnie dość znany problem, przez to widzimisię MSa z TPM:

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-11-is-no-longer-compatible-with-oracle-virtualbox-vms/

Możesz spróbować ominąć: https://blogs.oracle.com/virtualization/post/install-microsoft-windows-11-on-virtualbox

Lub po prostu zainstalować W10 lub starszy.
komentarz 26 listopada 2021 przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
Przez te zjebane wymagania Microsoftu miałem problem by odpalić win11 na LXD :/

Podobne pytania

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...