• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w zakładaniu strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
324 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez lukaszczyz Nowicjusz (210 p.)
Witajcie. Napisałem stronę w html i css. Jest nienajgorsza. Zakupiłem właśnie domenę na stronie home.pl. Nie mam niestety pojęcia jak to "zatwierdzić". Strona jest na moim komputerze tylko. Jak ją wstawić do internetu? Bardzo proszę o odpowiedż.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Sama domena nie wystarczy. Domena jest to po prostu najprościej mówiąc nazwa, która wskazuje na dany komputer (serwer), na którym są pliki strony. I Tobie właśnie potrzeba takiego serwera, na którym swoją stronę umieścisz. Usługę tą nazywamy hostingiem i masz dwie opcje - albo darmowy hosting, który jak nie trudno się domyślić ma więcej ograniczeń, no nie nadaje się on do żadnych poważniejszych zastosowań. Albo opcja druga to hosting płatny - możesz gdzieś wykupić sobie jakiś hosting i wtedy nawet najtańszy będzie dużo lepszy od tego darmowego. Warto dodać od razu żeby nie było wątpliwości, że możesz mieć domenę i hosting w zupełnie różnych firmach - w konfiguracji domeny wpisuje się po prostu odpowiednie sewery DNS dla danego hostingu i wszystko śmiga.

Z darmowych hostingów miałem styczność z cba.pl (zawsze jedna reklama na górze strony) i hostinger.pl (bez reklam). Z płatnych miałem styczność z home.pl którego nie polecam a teraz jestem w hekko.pl i bardzo polecam. Domeny mam w ovh.pl, aftermarket.pl oraz hekko.pl i również te wszystkie firmy do rejestrowania domen mogę polecić bo mają najtaniej.

Ogólnie do niczego nie polecam tych dużych firm jak właśnie home.pl, az.pl czy nazwa.pl - a nie polecam ich dlatego bo usługi są kosmicznie drogie. Domenę już zarejstrowałeś jak mówisz więc przepadło ale nie jest to korzystna oferta - patrzałeś na cenę odnowienie po roku? Na home.pl wynosi ona około 120 zł a na ovh.pl 50 zł... Jest różnica prawda, zapłacić za to samo ponad dwa razy więcej. Sam w to wpadłem rejestrując swoje pierwsze usługi ale jak już mówiłem uciekłem do hekko gdzie są uczciwe ceny. Nie powiem żeby jakość usług w home była zła bo nie była, jedyne co to pomoc techniczna średnia a tak to wszystko było w porządku no ale za takie ceny jakie mają nie jest to absolutnie warte.

Gdy już będziesz miał hosting to jak już było wspomniane łączysz się do niego przez FTP (ja polecam klienta WinSCP) i wgrywasz pliki. Oczywiście musisz też podpiąć tą domenę którą masz, jak mówiłem podając w jej konfiguracji odpowiednie serwery DNS i podpinając ją w konfiguracji serwera - no chyba że zakupisz serwer w tej samej firmie co domenę to wtedy przeważnie już nic nie trzeba robić.

Tyle ode mnie, mam nadzieję że trochę rozjaśniłem :)

0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Przez FTP. Ja polecam FilleZilla. Powinieneś dostać maila od home.pl z danymi konta FTP.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Musisz zarejestrować się na jakimś darmowym hostingu np. hostinger.pl lub jakimś płatnym. Wtedy na home.pl wpisać DNS'y od hostingera lub innego hostingu żeby twoja domena mogła funkcjonować.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2015 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Musisz wynająć hosting... np. na home.pl albo na czymś innym... Później poprzez FTP, czyli np. filezilla albo total commander przesyłasz wszystkie pliki na serwer. PS. Pamiętaj aby plik strony głównej posiadał w nazwie : index(.html albo .php) Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 460 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 275 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 202 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...