• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysoki ping tylko w jednej grze

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
564 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez bf5mnielaguje890 Nowicjusz (130 p.)

WItam. Mam mały problem i może tutaj uzyskam trochę odpowiedzi bo jestem zielony w tym temacie. Jest opcja że przez to że w bf5 gra 128 graczy na siebie to ten internet mój akurat w tej grze nie wyrabia? I jak mozna to by było naprawic?

Pobrałem ostatnio sobie grę Battlefield 5 i pierwszego dnia grając było wszystko w porządku. Następnego dnia już nie było tak kolorowo bo wchodząc do bitwy mam 350ms+ (sprawdzałem w cmd na ping www google pl ) Nie było by w tym nic nadzwyczajnego bo mam słaby internet ale w innych grach (LoL, WoW) mam normalny ping. I to co jeszcze ostatnio odkryłem to to że ping wzrasta tylko wtedy gdy gra jest zmaksymalizowana, jak dam alt tab i gierka jest zminimalizowana ping w cmd szybko spada do normalnych wartości.

Fotka z CMD

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Miłego dnia.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Twoj ping jest wynikiem łącza, przepustowości, ale w tym wypadku ... kwesti serwera na którym grasz w BF5, lokalizacja wpływa na ping znacząco, nie tylko rejon, ale samo miejsce tego serwera.
Dlatego być może na 1 grze na innym serwerze jest lepiej, a na drugim czasami nie będzie dało się grać.

Jeśli serwer jest słabej jakości, to tak ilość graczy będzie powodować wzrost pingów dla każdego z nich.
komentarz 21 listopada 2021 przez bf5mnielaguje890 Nowicjusz (130 p.)
Grałem teraz jakieś 3 godziny i w każdej grze dziś wyglądało to tak że ping raz się zwiekszał i za chwile malał i tak w kólko, na różnych serverach. W BF1 też są gry po 128 graczy i tak problemu nie mam.
komentarz 21 listopada 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Autor napisał, że pinguje nie serwer gry tylko google. Z opisanego zachowania wynika, że po prostu gra jest tak napisana, że zapycha łącze jeśli nie jest zminimalizowana. Pewnie każde odrysowanie okienka/ekranu wymaga wymiany informacji z serwerem. Liczba graczy może to mieć nieduży wpływ na ping bo i tak odrysować trzeba, najwyżej mniej obiektów zmiennych/ruchomych jest w polu widzenia.

Wszystko zależy od tego, jak napisana jest gra. Może wykrywa np. słaby komputer i przenosi obliczenia na serwer, może jest mało pamięci i nie da się 'cachować' odpowiednio dużo? Nie wiadomo, pewnie tylko twórcy gry mogą coś doradzić.

Zwykle nowsza gra - więcej wymagań, i od kompa, i od sieci. Wystarczy że sieć jest trochę za słaba i już będzie zapchana.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez trixter310 Obywatel (1,440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 535 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w Sieci komputerowe, internet przez xthunder Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 411 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Cichy bąk Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...