• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Funkcje cyklometryczne

Object Storage Arubacloud
+1 głos
286 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez Pivot Użytkownik (560 p.)
czesc, mam takie pytanie - czy funkcje cyklometryczne to jakiś mega trudny dział do nauczenia się? Jestem po liceum, trygonometrie mam dobrze opanowaną i będę teraz miał na studiach cyklometryczne stąd pytanie czy nauczenie sie działania na funkcjach cyklometrycznych jest trudniejsze od nauczenie się działania na trygonometrii?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 listopada 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Definicje pewnie znasz: są to funkcje odwrotne do trygonometrycznych i ograniczone do takich przedziałów, aby były równowartościowe. Masz do nauczenia pewien zestaw wzorów (np. arcsin x + arccos x = pi/2) i na nich działasz. Nic trudnego, dasz radę jak przyłożyłeś się do trygonometrii.
+2 głosów
odpowiedź 19 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

to takie same funkcje ja sinusy i kosinusy tylko odwrotne do nich, pytanie jest dosyć trudne w odpowiedzi bo to zależy od osoby. 
Nic trudnego, ale wymaga trochę opanowania praktyki i nauczenia wzorów, właściwości 
Trzeba przestudiować temat, żeby miec pojęcie, sa pewne schematy, które się nie zmieniają czy właśnie właściwości - pewnych funkcji i to jak składając je otrzymujemy dalsze rezultaty 

funkcje odwrotne do funkcji trygonometrycznych

pod tym hasłem trzeba szukać materiałów jest tego masa  

https://www.matemaks.pl/trygonometria.html -> matemaks polecam oraz KhanAcademy

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez MateuszFisch Początkujący (250 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 28 października 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...