• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza Kraj - Region - wzor kodu pocztowego

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
294 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2021 w PHP przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
Witam,

Mam bojowe zadanie stworzyć formularz gdzie po wyborze kraju, będzie się wyświetlała lista regionów do wyboru np Polska -> Mazowieckie etc. ale również wbije się w formularz wzór kodu pocztowego ?

Listę ponad 200 krajów z kodami i tłumaczeniami już udało mi się zaciągnąć lecz mam problem z pozostałymi dwoma rzeczami - regionami oraz wzorami kodów pocztowych.
komentarz 18 listopada 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Listę ponad 200 krajów z kodami

Czeka Ciebie nie lada wyzwanie, zobacz ile jest kodów gdy w tę wyszukiwarkę wpiszesz tylko miasto np. Jelenia Góra (Polska  wink).

Stopień zagnieżdżenia

Województwo => Powiat => Gmina => Miasto => Dzielnica => Nazwa ulicy

dla jednego miasta masz kilka kodów w zależności o jaką dzielnicę i ulicę na tej dzielnicy chodzi.

komentarz 18 listopada 2021 przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
edycja 18 listopada 2021 przez Piotr Zakrzewski
Bardziej mi chodzi o bardziej uproszczona wersje Lista krajow -> lista regionow -> wzor kodu pocztowego

Np wybieram polske wybieram mazowieckie -> wzor 12-345

wbieram niemcy -> bawaria -> wzor 12345

reszta mnie nie interesuje. Fajna opcja bylby jeszcze wzor nr telefonu

Moze by to bardziej zobrazowac to chce osiagnac cos takiego :

pierwszy input z lista krajow -> wybieram polske

pokazuje sie input ze wszystkimi podzialami administracyjnymi kraju wybranego wyzej po wyborze nizej wyswietla sie np wzor kod pocztowego i np  telefonu
komentarz 18 listopada 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Bardziej mi chodzi o bardziej uproszczona wersje Lista krajow -> lista regionow -> wzor kodu pocztowego

Np wybieram polske wybieram mazowieckie -> wzor 12-345

co i tak nie zmienia faktu, bo według informacji z tej strony jest w Polsce ponad 21 tys. kodów

co daje po kilkadziesiąt wzorów na region. wink

komentarz 18 listopada 2021 przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
Mi chodzi o ogolny wzor na kraj Polska : 00-000 , Niemcy 00000 , itd.. itp .. Chyba ze sa jakies 'wojewodztwa' w innych krajach gdzie w zaleznosci od regionu moze sie roznic iloscia cyfer dany kod pocztowy ? nie posiadam az takiej szerokiej wiedzy na ten temat.

Już pal licho sam ten kod pocztowy, bardziej potrzebna jest mi lista podzialow administracyjnych przypisanych do danego kraju.
komentarz 18 listopada 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
edycja 18 listopada 2021 przez VBService

A to już zmienia postać rzeczy bo np.

  • Polska   2cyfry kreska 3cyfry np. 50-048
       
  • Anglia   
    -  2litery 1cyfra 1cyfra 2litery np.  DE1 7GF
    -  2litery 2cyfry 1cyfra 2litery np   RM10 5RL
    -  2litery 2cyfry 2cyfry 2litery np   MK10 15AJ
       
  • USA  
    AL Alabama
    AK Alaska
    AR Arkansas
    AZ Arizona
    CA California
    CO Colorado
    CT Connecticut
    DE Delaware
     itd.

tu znajdziesz wzory kodów pocztowych, niektórych państw i tutaj

komentarz 18 listopada 2021 przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
Podejrzewałem że nie będzie tak kolorowo ... jednak kod pocztowy nie jest tak istotny jak same nazwy / lista podziałów administracyjnych danych krajów, Obecnie mam w tablicy wszystkie polskie podziały administracyjne nie ważne jaki kraj wybiorę dalej są polskie - to logiczne. Chciałbym chociaż o to poprawić formularz (na razie).
komentarz 18 listopada 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

jednak kod pocztowy nie jest tak istotny jak same nazwy

tu się z Tobą nie zgodzę, bo np. w Anglii w jednym mieście jest taka sama nazywa ulicy w różnych jego częściach (dzielnicach) i tylko po kodzie pocztowym można "dojść", o którą konkretnie ulicę chodzi.

komentarz 18 listopada 2021 przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
Wciaz mnie nie rozumiesz, mnie miasta, dzielnice ulce nie interesuja

interesuje mnie to :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_Anglii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_Niemiec

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_Polski

itd... itp.. ale dla wszystkich (no wiekszosci) krajow swiata, jesli tak jak w przypadku angli jest az 4 poziomowy podział to ten ostatni...

Moge Ci recznie rozpisac taka tablice dla polski i niemiec jaka mnie interesuje jesli dalej mnie nie rozumiesz :)
2
komentarz 18 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Sory Piotrku, ale to Ty nie rozumiesz "Miasta, dzielnice etc" Cie nie interesują ja VBS napisał, ale powinny, dlaczego? Dlatego, że kody się powtarzają... nie są unikalne, a rozróżnia je wtedy np. powiat/gmina/miasto występowania.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w PHP przez tomtomasz Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 718 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2020 w Java przez marzena12345 Użytkownik (770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 505 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...