• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Metody projektowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
520 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2021 w Offtop przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Na seminarium dyplomowym zadanie - jaką metodę projektową wybieram do napisanie pracy dyplomowej.

Nigdy nie słyszałem aby do pracy dyplomowej trzeba było korzystać z metod projektowych no ale mam takie zadanie i coś muszę napisać.

Jakieś propozycje?
komentarz 16 listopada 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
komentarz 16 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@manjaro, no generalnie "praca dyplomowa" służy do tego żeby coś udowodnić, albo obalić, albo jak się piszę wyższe dyplomy to czasem trzeba do doktoratu wymyśleć nawet ... coś czego bronisz i potem dowodzisz słuszności.

komentarz 16 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Tak, rozumiem praca dyplomowa jest projektem.

Ale nie bardzo rozumiem jakie są metody projektowe stosowane do pisania prac dyplomowych. Bo znane mi metody to scrum, prince2 nijak tutaj pasują i stosuje się do zarządzania zespołem a nie jednoosobwym składem...
komentarz 16 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
@tkz Ci podesłał, wystarczy wejść i przeczytać nawet 2 linijki.
komentarz 16 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
btw. scrum i prince2 to nie są metody projektowe tylko metodologie wytwarzania oprogramowania. Lub nawet nie metodologie, a podejścia
komentarz 16 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Czytałem co podesłał @tkz ale nadal mi nic to nie mówi w kontekście tego co mam zrobić - zdjęcie poniżej.

 

 

komentarz 16 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Metoda projektowa to forma pracy, która kładzie wielki nacisk na rozwijanie

Nie wiem. Samodzielna realizacja problemu badawczego.
http://stare.biblioteki.org/repository/PLIKI/ARFP/Dokumenty_Konkurs_Grantowy/EtapyPracyMetodaProjektu.pdf
i opisać dlaczego taka metoda i jak będzie krok po kroku wyglądała realizacja problemu badawczego, tak ja bym to zrobił 

komentarz 16 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Teraz rozumiem co macie na myśli - scharakteryzować ogólnie metodę projektową. Bo mi cały czas się wydawało (i chyba nadal wydaje) że scharakteryzować jakąś jedną konkretną metodę prowadzenia projektów, którą wybiorę. A nawet nie wiem jaki mam wybór bo przecież problem badawczy nie jest tutaj moim wyborem tylko formą narzuconą przez uczelnię.

No ale może o to właśnie chodzi, tylko kobieta źle to opisała... No nic dziękuję za pomoc. Zapewne chodziło o opisanie podejścia projektowego...
1
komentarz 16 listopada 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Generalnie według mnie jest to szerszy temat i warto dopytać co ma na myśli osoba zlecająca. Osobiście ująłbym to jako grupowy/samodzielny projekt badawczo-rozwojowy w ramach jednego/kilku dysplin naukowych zgodnych z kierunkiem studiów. Jako uzasadnienie pogłębienie wiedzy oraz umijętność jej zastosowania w wybranym zakresie podjętego tematu. Zależy też jaką pracę piszez, domyślam się, że inżynierkę. Ogólnie puste frazesy są mile widziane.
komentarz 17 listopada 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
@tkz , @Wiciorny dziękuję za pomoc,  rzeczywiście o to chodziło. Czasami naprawdę trudno domyślić się co wykładowcy mają na myśli...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2021 w C# przez Zaba096 Początkujący (260 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 863 wizyt
pytanie zadane 27 września 2019 w Python przez kombin4tor Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,050 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w PHP przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...