• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój frontend/React

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
319 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2021 w JavaScript przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
Cześć wszystkim,

Pracuje od roku jako fronend frontend dev, głównie w React, i zauważyłem że ostatni trochę się zatrzymałem w miejscu jeżeli chodzi o rozwój. Praktycznie wszystkie rzeczy potrafię zrobić i teraz chciałbym je tworzyć po prostu lepiej, zgodnie z najlepszymi standardami. I tu moje pytanie polecacie jakieś materiały (książki, kursy, dokumentacje) które pozwolą mi zrobić kolejny krok do bycia ekspertem w swojej dziedzinie.

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 17 listopada 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli faktycznie bardzo dobrze znasz JS jak i całą otoczkę w prayc programisty to najlepiej uderzaj po jakieś dodatkowe zlecenia, np. może związać się z jakąś kontraktownią, software house itp. na projekty godzinowe itp. Paru moich znajomych właśnie w ten sposób sobie dorabia i rozwija się w jakiś innych tematach. Jak masz czas to spoko.

Pytanie tylko na jakim faktycznie jesteś poziomie, bo przyznam, że ja praktycznie co chwilę uczę się czegoś nowego, zarówno we frameworkach frontowych jak i w backendzie, ML itp., i raczej chyba nigdy nie napiszę, że już wszystko umiem :)

Powiedz w 2 słowach jakie apki komercyjne robisz, jakiego typu, jakie technologie, co w API - czy masz doświadczenie tylko z rest czy też z graphql itp. to coś spróbujemy doradzić.
komentarz 20 listopada 2021 przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
Broń Boże nie mówię że wszystko umiem, bo w tym zawodzie nie da się, tylko poza nowymi framworkami chciałbym zwłaszcza w Reactcie w którym najwięcej pracuje poznać jakieś dobre praktyki, design patterny, jestem na etapie w którym moim celem nie jest tylko to żeby działało ale żeby działało w najlepszy możliwy sposób, żeby w przyszłości przy rozbudowie danej rzeczy łatwo wprowadzać zmiany czyli najprościej mówiąc zwiększyć jakość pisanego przeze mnie kodu.

Chciałbym podzielić czas swojej nauki na 70%(nauka nowych rzecz:, framworki, technologie) a 30%(masterowanie tego co umiem).

Co do moich umiejętności ty z frontu JS(React, jQurey, vanillaJS) z backu kilka apek na expressie zrobiłem ale nie umiałem znaleźć w nim pracy jako fullstack albo sam backend wiec teraz zaczynam powoli ogarniać Nesta
+1 głos
odpowiedź 16 listopada 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Może podaj GH lub inne źródło informacji o tym na jakim poziomie jesteś? Trudno coś doradzić ;)

Dobrze jest się nie zamykać na jedną technologię. Może poznaj inny framework? Vue/Svelte? Może inny język Rust/Go?

Znasz tą stronę: https://roadmap.sh/ ?
komentarz 17 listopada 2021 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Frontend + Rust/Go. Litości.
komentarz 17 listopada 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
hmm? To była sugestia, żeby rozwinąć się też w innym obszarze niż sam frontend
1
komentarz 17 listopada 2021 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Skoro kolega pracuje, to o wiele większy sens mają popularne rozwiązania pod kątem backendu: PHP, Python, Node, Spring Boot.
komentarz 17 listopada 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
trochę racja. Ale z drugiej strony Golang jest szeroko wykorzystywany na backendzie. No i dobrze jest się rozwijać w różnych kierunkach. A poznanie któregoś z nowszych języków sporo daje
komentarz 18 listopada 2021 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

No właśnie z szerokim jest tak średnio. Są to stosunkowo niskopoziomowe języki więc przydają się przy usługach streamingowych, lub gdy wydajności jest kluczowym wymaganiem.

W Go napisany jest np docker, rusta dołączyli do jądra linuxa. Rozwój rozwojem, ale fajnie gdyby był sensownie ukierunkowany. Stąd mój komentarz. wink

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 658 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez a.osuch Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...