• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Problem ze zrozumieniem treści

Object Storage Arubacloud
0 głosów
423 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2021 w C i C++ przez Quba Użytkownik (870 p.)

Witam

Mam problem ze zrozumieniem ostatnich zdań treści poniższego zadania z nagłówka "FIRMA". Rozpisałem sobie na kartce to zadanie i albo coś źle rozumiem albo koszty całej operacji bez względu na ilość pracowników, oddziałów i wysokości wynagrodzeń zawsze są takie same. Nie rozumiem więc dlaczego proszą o podanie minimalnej kwoty całej operacji jak bez względu na to jak połączymy oddziały kwota będzie ta sama.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/255061002_1305192083256938_6343099168447815513_n.png?_nc_cat=107&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=K_vy0lQtN3YAX_Th--F&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=ed91472a1b81914c12432b076ff25b7f&oe=61B764E2 Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc!

Pozdrawiam

komentarz 16 listopada 2021 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Ano też myślę, że sposób łączenia oddziałów nie ma znaczenia, ale na koszt ma wpływ ilość pracowników, ich wysokość wynagrodzenia (zwłaszcza te maksymalne) i ilość oddziałów (Ty twierdzisz, że koszty są stałe).
komentarz 16 listopada 2021 przez Quba Użytkownik (870 p.)

Tak tak oczywiście zgadzam się z tym, iż na koszty wpływają takie dane jak wynagrodzenia, ilość oddziałów oraz pracowników, ale nie rozumiem dlaczego proszą w "Wyjściu" o minimalną kwotę jeśli sposób łączenia oddziałów nie wpływa na ostateczny wynik, jest on zawsze taki sam. Czym jest więc ta "minimalna kwota" jeśli nieważne w jaki sposób będziemy starać się połączyć oddziały to ostatecznie wyjdzie nam to samo sad

 

komentarz 16 listopada 2021 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Tego nie wiem, może to po prostu pułapka zastawiona na rozwiązującego, żeby nabrał wątpliwości. Można link do zadania? Rozwiązałbym sobie tak, jak myślę i sprawdziłbym, czy sędzia zaakceptuje rozwiązanie.
komentarz 16 listopada 2021 przez Quba Użytkownik (870 p.)

Właśnie możliwe, że to jakaś pułapka. Jeśli chodzi o linka to niestety nie mam, gdyż jest to zadanie, które otrzymałem od wykładowcy na zajęciach ale jeśli interesuje cię kod i ewentualny pomysł będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki gdyż w C++ siedzę od niedawna.

Stworzyłem na razie tylko część do wczytania danych ale siedzę od dłuższego czasu i nie mam pojęcia jak porównać te oddziały i sprawdzać według największej liczby. Tak wygląda na razie kod:

#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
	int n,l;

	cout<<"Wpisz liczbe oddzialow w firmie: ";
	cin>>n;
	int tab_m[n], tab_z[n];
//------------------------------------------------------------------------------------------
	
	if(n<1||n>2*100000)
	{
		cout<<"Podaj liczbe z zakresu 1 do 2*10^5 !";
		exit(0);
	}
	system("cls");
	cout<<"Wpisz liczbe pracownikow oddzialu."<<endl;
	for(int i=0; i<n; i++)
	{
		cout<<"Oddzial "<<i+1<<endl;
		cin>>tab_m[i];
		if(tab_m[i]<1||tab_m[i]>2*100000)
		{
			cout<<"Podaj liczbe z zakresu 1 do 2*10^5 !";
			exit(0);
		}
		cout<<"Teraz zarobki kazdego z "<<tab_m[i]<<" pracownikow."<<endl;
		for(int j=0; j<tab_m[i]; j++)
		{
			cin>>tab_z[j];
			if(tab_z[j]<1||tab_z[j]>1000000000)
			{
			cout<<"Podaj liczbe z zakresu 1 do 10^9 !";
			exit(0);
			}

		}
		//system("cls");
	}
	
	/*for(int k=0; k<n; k++)
	{
		l=l+tab_m[k];
	}*/
	
	
	return 0;
}

Może być trochę bałaganu ale tak to wygląda narazie

 

1
komentarz 17 listopada 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Po co te warunki sprawdzające zakresy? Treść zadania definiuje zakresy danych, więc nie musisz ich sprawdzać. IMO te couty z tekstem też są niepotrzebne.

int tab_m[n], tab_z[n];

Takie rzeczy to w C, nie w C++. Użyj std::vector, jeśli musisz użyć tablic.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 404 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2018 w C i C++ przez Piotr_Minda Początkujący (380 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 276 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2019 w C i C++ przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...