• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy przedstawione części są ze sobą w pełni kompatybilne oraz porady względem ewentualnych zmian.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
143 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Moradin Nowicjusz (120 p.)
Witam serdecznie, od jakiegoś czasu chciałem złożyć własny komputer od zera i postanowiłem to zrobić po obejrzeniu masy filmików na YouTubie na ten temat, części dobrałem ale nim dokonam zakupu chciałem się spytać czy one ze sobą współgrają w pełni i czy jest miejsce na ewentualne poprawki bądź porady.

Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold

Chłodzenie Procesora be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135mm

Płyta Główna MSI Z490-A PRO

Pamięć RAM Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black

Karta Graficzna MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X LHR 8GB GDDR6

Obudowa Phanteks Enthoo Pro 2 TG

Procesor Intel Core i7-11700KF

 

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną krytykę mych wyborów oraz porady.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2021 przez DaXari Początkujący (280 p.)
Nie jestem w tym najlepszy, ale mam trochę praktyki i używam też testera kompatybilności, chciałbym jeszcze wiedzieć jaki jest dysk SSD/HDD. Z tego co na razie mam, wychodzi że z powodu płyty głównej, wymagany może być starszy procesor który obsługuje starsze wersje BIOSa, ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to raczej wystarczałoby zainstalowanie starszej wersji przez pendrive'a
komentarz 15 listopada 2021 przez Moradin Nowicjusz (120 p.)
Dwa dyski SSD, pierwszy to Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980 a drugi Samsung 250GB M.2 PCIe NVMe 980, co do płyty głównej faktycznie znalazłem informację o tym że jest potrzebny procesor 10. Generacji Intela, ale znalazłem inną płytę która mogłaby chyba działać bez aktualizacji ASUS PRIME Z590-P
komentarz 15 listopada 2021 przez DaXari Początkujący (280 p.)
Po wszystkich częściach które dałeś raczej wychodzi dobrze, co do samych części raczej nie będę się wypowiadał, wiadomo że zawsze możesz spróbować znaleźć coś "lepszego" i nie koniecznie droższego, ale obecny układ jest dobry.

Podobne pytania

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...