• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cyberbezpieczeństwo

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,138 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
Cześć wszystkim,
W jaki sposób dostać się na studia na AGH na kierunku Cyberbezpieczeństwo, mocno interesuje mnie ten kierunek, jednak nie jestem personą wybitną, a podobno dostać się tam jest bardzo ciężko! Głównie idą tam ludzie z olimpiad, co zrobić, by się dostać tam, czy mam jakiekolwiek szanse? Co polecacie?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Sprawdzić jakie są wymagania dostania się na kierunek: jak liczone są punkty z matury, na pewno Angielski, matematyka bedą liczone z rozszerzeń, sprawdzić jest to dostępne na stronie uczelni.
Napisać bardzo dobrze rozszerzenia z punktowanych przedmiotów ... nic innego albo płacić za studia

Albo przygotuj się też do olimpiady i ją napisz dobrze, no nic innego nie wymyślisz jak tylko te dwie drogi. To nie jest praca, gdzie liczy się "ty jako osoba, czy twoja wiedza taka ogólnie twoja ogólno-powszechna" na studia liczy się wynik na papierze, oczywiście idzie on za twoimi umiejętnościami też niejako, albo za dobrym przygotowaniem i wykłuciem

https://kandydaci.agh.edu.pl/studia/cyberbezpieczenstwo/

https://kandydaci.agh.edu.pl/rekrutacja/warunki-i-tryb-rekrutacji-na-studia-w-agh/ -> warunki i tryby rekrutacji
komentarz 13 listopada 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
Liczona będzie raczej matematyka i informatyka, które chce pisać jako rozszerzenia. liczę na wynik w miarę OK, ale nie będzie to jakieś totalne wow, a olimpiada, hmm jaka?

Mało jest coś informacji na stronie uczelni o tym kierunku. A z drugiej strony idą tam pewnie persony, co mają po 100% z matury, a ja wątpię bym tak miał, nie jestem aż takim geniuszem, liczę na mniej pewnie.
komentarz 13 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
język musisz też mieć zaliczony rozszerzony ... i to zwykle wysoko jako obowiązkowo z tego co wiem na AGH, no to wybierz inną uczelnie lub rozwijaj się jako cybersecurity architekt bez studiów, bo one nie są "kluczowe" i wymagane aby pracować w IT security
komentarz 13 listopada 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
Jaka niby inna uczelnia w Małopolskim, nie chce czegoś dalej. A jakie inne kierunki polecasz mające powiązanie z cyber security. Zaznaczę że jestem po technikum na profilu teleinformatyk.
komentarz 13 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie ma, prywatne albo PWr, generalnie nie interesowało mnie to bo ja nie widzę sensu studiowania Cyberbezpieczeństwa żeby się zajmować tym zagadnieniem i pracować jako IT secure, bardziej poszedł bym na ogólnorozwojowe IT, opanował niezbędne języki, kursy i edukował się w własnym zakresie. Po studiach zostaniesz -> ten papier nie zapewni Ci możliwości pracy bez wiedzy, bo to są studia. Więc będziesz na równi z tymi co mają taką samą wiedze, a nie mają studiów, ergo jeśli ktoś ma wiedze z kursów, certyfikaty etc to i tak bedzie wyżej niż ty.
komentarz 14 listopada 2021 przez lolik Nowicjusz (190 p.)
No rozumiem, ciekawym kierunkiem wydaje się być też np. Elektronika i Telekomunikacja, która mi pozwoli zrozumieć na pewno niektóre elementy ważne w CyberSecuirty. A jeszcze teraz, od czego zacząć myśląc o CyberSecurity, jak wygląda w tej dziedzinie nauka, jakieś materiały itd.?
komentarz 14 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Niebezpiecznik i Sekurak, najlepsze źródło w Polsce do nauki Cybersecurity
https://sekurak.pl/
https://niebezpiecznik.pl/

generalnie przodują na rynku w całej Polsce i po za nią, na rynek bliżej granicy zachodniej więc polecam
komentarz 14 listopada 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
A jakie pytanie, kierunki studiów są według Pana godne uwagi, wspominałem o Elektronice i Telekomunikacji, czy jest ona ważna w CyberSecuirty (w sensie jej przedmioty itp.), jakie inne? No tak Sekurak, ale tam ma zaawansowane materiały, a jesli ktoś zaczyna od zera z lekkimi podstawami o sieciach komputerowych, programowaniu itd.?
1
komentarz 14 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie wiem, godne jest robienie tego co chcesz robić, a nie tego co Ci ktoś powie, znajdź sobie kierunek w którym chcesz się rozwijać.
komentarz 14 listopada 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
edycja 14 listopada 2021 przez hacerberry
No to jest CyberSec, ale te materiały tam wydają się myć mocno fachowe i zbyt chyba trudne dla początkującego, więc nie wiem czy te strony są na początek OK.
komentarz 14 listopada 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja od siebie polecam stronkę tryhackme. Stronka ta pozwala na naukę cybersec. Masz na niej kilka ścieżek.
0 głosów
odpowiedź 17 października 2023 przez Kosada Nowicjusz (140 p.)
Moja siostra będzie robić teraz Cyberbezpieczeństwo, ale na studiach online na WSKZ. Ona już pracuje, bo kończyła inne studia wcześniej, ale chce się przekwalifikować. Dzięki takiej formie będzie mogła pogodzić studia z pracą.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,591 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TheKatarius Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,113 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...