• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z grami ze sklepów online

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
279 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2021 w Offtop przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Hej,

zostałem niedawno poproszony o zmontowanie kompa do gier, co jakoś udało mi się zrobić. Wgrałem windowsa 10 i generalnie wszystko śmiga, tylko że zostałem też poproszony o ogarnięcie paru gierek. Kupiłem oryginały w origin/steam/gog takich gierek jak:

Battlefield Bad Company 2

Battlefield 3

Arma 2

i niestety okazuje się, że gierki pobrane z tych platform to porażka :( Osoba, dla której to kupowałem o instalowałem nie ogarnia za bardzo sama kompa, instalek itp. itd., a że jest to rodzina to chciałbym to jakoś ograć. Niestety nie będę mógł jechać tam znowu (zbyt wiele km w Polskę), więc chciałbym już z własnej kasy kupić może te gry gdzieś w jakiś bardziej zaufanych miejscach, gdzie zainstaluję faktycznie wszystko poprawnie - pytanie co możecie polecić?

Generalnie problemy są takie:

Battlefield Bad Company 2 / Battlefield 3 -> po paru minutach multiplayer wywala błędami PrankBuster czy jakoś tak. Poinstruowałem jak wyłaczyć firewall itp. w windowsie, jakoś nam się to udało ale błedy nadal są. Poszperałem w necie i na forach ludzie proponują reinstall PB, zmiany rejestrów itp. itd. co tutaj kompletnie nie wchodzi w grę u tej osoby :(

Arma 2 -> mam oryginalną grę a co chwilę się wyłacza z jakimiś błedami o braku plików. Poinstruowałem jak odinstalować i wgrać na nowo ale nic to nie daje.

 

Generalnie nie mam już sił do tych gier i jak pisałem, chciałbym po prostu kupić je na nowo gdzieś z pewnego źródła, najlepiej w ogóle jako normalną grę na DVD ale z tego co widzę to teraz chyba większość jest tylko przez te platformy. Jesteście w stanie coś poradzić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

Pewnie kupiłeś gry współdzielone na wielu użytkowników ?  Są jeszcze gry na DVD czy BluRay, ale są sporo droższe od tych ze serwisów STEAM i podobnych. Media Expert, Media Markt mają wiele tytułów (kilka tys. tytułów!). Są też na Alledrogo. Nie do wszystkich dostaniesz nośnik optyczny, ale przynajmniej nie stwarzają problemów o których piszesz...

Przykład:   https://www.mediaexpert.pl/gaming/gry/gry-pc

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/pc/gry-pc

Te współdzielone gry zazwyczaj odpala się w trybie off-line, przez co nie cała funkcjonalność jest dostępna.

komentarz 13 listopada 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Hmm nie wiem czy współdzielone, nie widzę nigdzie takiej informacji. Kupowałem je bezposrednio w tych platformach, głównie origin. Widzę że na allegro są one nawet sporo tańsze niż ja placilem.

A z media markt już raz dalem się oszukać, kupilem grę pudelkowa bee simulator w sklepie a w domu okazało się że na cd jest tylko instalka steam i potemni tak trzeba pobrać grę z neta i w pudełku był klucz. Już sam nie wiem gdzie można kupić normalne gry na płycie.
komentarz 13 listopada 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
No właśnie na Allegro są głównie współdzielone, mowa o grach za kilka, kilkanaście zł.

Jak chcesz na płycie to patrz na konkretne tytuły. Niektóre gry są tylko on-line, niektóre on-line i na płycie. Rzadko są takie które są tylko na płycie. Dziś bez Internetu się nie obejdzie, trzeba dociągnąć nowe mapy, pojazdy czy inne elementy gry.

Widziałem ostatnio Microsoft Flight Simulator 2020 Standard na płytach DVD, w Media Expert za ok. 130 zł (w promocji). Więc są i takie na płytach. Aczkolwiek i tak w przypadku tej gry, dodatkowe samoloty czy lotniska dogrywa się już on-line.

W MediaMarkt, MediaExpert czy OleOle można śmiało kupować, a jak coś zawiedzie, to masz 14 dni na zwrot. -> https://www.oleole.pl/gry-pc,rodzaj!gra.bhtml

W OleOle masz filtr do gier: cyfrowa i fizyczna. 112 gier PC masz na nośnikach lub pendriveach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w PHP przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 9,155 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Offtop przez piotr4312 Nowicjusz (160 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...