• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mapa 2.5D/bitmapa/mapa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
128 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2021 w Python przez jakubkoksik Początkujący (260 p.)
Cześć,

potrzebuję pomocy, ponieważ chce stworzyć jakąś mapę 2.5D/bitmapę lub coś tego pokroju.

Mam tablice dwuwymiarową (np. 100 x 100)  która jest zapełniona wartościami oznaczającymi wysokość i chcę stworzyć z tej tablicy mapę najlepiej 2.5D lub jakąś porządną bitmapę. Polecicie coś, jakąś bibliotekę, tutorial na YT lub wpis na forum. Widziałem coś o OpenCV, PIT czy PyQGIS. PyQGIS wygląda obiecująco, ale nie wiem na czym się skupić.

Z góry dzięki!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 listopada 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
wybrane 11 listopada 2021 przez jakubkoksik
 
Najlepsza

Do jakich celów? Bo wykres przestrzenny to i w matplotlib zrobisz.

https://matplotlib.org/stable/gallery/mplot3d/surface3d.html

Czy chodzi o mapę terenu? Tu masz mapę terenu w Plotly:  https://www.youtube.com/watch?v=1Xc2TUzQchg

komentarz 11 listopada 2021 przez jakubkoksik Początkujący (260 p.)
Mam projekt z uczelni w którym za pomocą czujnika odległości tworze mapę 2.5D . Używając matplotlib zrobiłem sobie przekrój tej "figury". Figury w cudzysłowiu ponieważ czujnik nie działa i musze symulować sobie odległości. Nie wiedziałem, że można w matplotlib tworzyć wykres przestrzenny. Bardzo mi tym pomogłeś, dziękuje. Ten Plotly również na pewno się przyda. Jeszcze jedno pytanko. Czy jest jakaś możliwość, żeby taki wykres zapisać w pliku który mógłby być wydrukowany w drukarce 3D. W tym temacie jestem totalnie ciemny, więc nawet nie wiem jakie są rozszerzenia pliku dla takich drukarek.

Dzięki za wszystko
komentarz 11 listopada 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

Generalnie trzeba zapisać do pliku CAD-owskiego (jest wiele formatów, zwykle stosuje się STL, ew. OBJ lub inne) i zgodnego z oprogramowaniem typu "slicer" do drukarek 3D. Takich programów też jest wiele, najpopularniejsze to Slic3r i Cura. Te są darmowe / FOSS.

Jest też trochę programów które z chmury punktów (points cloud) wykonają model i zapiszą go do STL-a.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,550 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2015 w Java przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 660 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w C i C++ przez Slavian Początkujący (420 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 184 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...