• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słabe CV - przebranżowienie, prośba o rady

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
456 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roberto23 Początkujący (270 p.)
Witam. Jestem na etapie tworzenia CV. Chciałbym załapać się na staż php developera. Niestety parę lat pracowałem w zupełnie niezwiązanych z IT Januszexach (praca głównie fizyczna). I teraz nie wiem czy pisać o tym? No bo nie oszukujmy się, co rekrutera to obchodzi?
1
komentarz 5 listopada 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Nie wiem, czy to jest ciągle aktualne, ale dawniej zalecali by nie zostawiać dziur w CV. Nawet jeśli to była praca w McDonaldzie. Rekruter zwykle pytał o przyczynę pozostawania bez pracy, wtedy dobrze by kandydat miał jakiś ważny powód by nie pracować.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 listopada 2021 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Znasz PHP ?Masz jakies projekty czy cos podobnego ?
komentarz 5 listopada 2021 przez roberto23 Początkujący (270 p.)
Ogólnie przerabiam już któryś kurs. Miałem prościutki projekt CMS w czystym php (nie na github, gdzieś na dysku mam). Dodatkowo rozpocząłem studia informatyczne w weekendy (2 rok). Od zera ciężko jest mi coś napisać, ale jak użyję neta to coś tam jestem w stanie stworzyć. W teorii się nawet orientuję, bo trochę się różnych filmików naoglądałem.
2
komentarz 5 listopada 2021 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Ja uznaję jedną zasadę - jeśli podczas nauki jakiegokolwiek języka programowania , nie powstaje kod , to coś jest nie tak.

Nie oglądaj już więcej żadnego kursu, tylko rób jakikolwiek projekt, może być to klon czegoś co istnieje, ale zrób. potem do portfolio i już jest punkt zaczepienia w CV. - to jest tylko moje zdanie, i ja tą drogą szedłem.
komentarz 5 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
To od przerobienia kursu i takiego poziomu jeszcze wiele miesięcy pracy, aby na juniora iść bo wydaje mi się że poziom przebicia jest teraz zbyt wysoko. Stwórz własny duży projekt, kilka mniejszych to może, żeby nie tyle mieć co pokazać, ale żeby faktycznie przetrenować i zapoznać się z językiem

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,087 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w PHP przez sapero Gaduła (4,100 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2021 w C# przez Ilmefy Obywatel (1,950 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 235 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...