• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zatkana ucho - czy ktoś z Was miał podobną sytuację.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,041 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2021 w Offtop przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Na wstępie od razu wspomnę, że nie wkładałem patyczków do ucha, a wodę wlałem już PO zatkaniu, a nie przed więc to raczej nie jest przyczyna...

 

13 dni temu w czwartek czyściłem sobie uszy sprayem z apteki do higieny uszu, nazwa Audimax. Używam go od dawna i zawsze był bardzo dobry. Jednak tym razem gdy wpuściłem spray do prawego ucha nie czułem takiego "przebijania" się sprayu przez woskowinę jakie zawsze czułem, a bardziej czułem uczucie takiego "zalania" ucha. Gdy przechyliłem głowę olejek się wylał ale uczucie zatkania/zwężenia pozostało i od 13 dni gorzej słyszę.

Próbowałem różne rzeczy. Najpierw wlałem wodę bo myślałęm że może trochę olejka zostało i trzeba się go pozbyć, teraz wiem że może to był błąd.

Wydaje mi się, że nie mam ucha zatkanego woskowiną, bo tydzień temu po 6 dniach użyłem 2 sprayów w dużej ilości i trzymałem 15 minut głowę przechyloną i prawie nic woskowiny nie wyszło a ucho dalej zatkane. Wydaje mi się że mam ucho zatkane bardziej "powietrznie". Ruszam dużo szczęką, dużo sztucznie ziewam, wydmuchuję powietrze przy zatkanym nosie (i drugim uchu), skaczę na jednej nodze przy przechylonej głowie, masuję wokół ucha maścią chłodzącą... No ku.wa nic nie działa.

Dodam, że :

- nie mam i nie miałem kataru ani zatkanego nosa

- nie boli mnie ucho, jest zatkane ale przez 13 dni ani sekundy bólu

- gdy odbija mi się po jedzeniu albo bekam, "pstryka" mi w uchu i tak jakby przeskakuje z wyższego poziomu zatkania na niższy ale tylko na sekundę. Czasem też tak w ciągu dnia bez powodu mi "pstryka" w tym uchu tak jakby powietrze ulatywało, ale de facto nic się nie poprawia, albo poprawia się w nieskończenie wolnym tempie.

- nie mam żadnego szumu w uchu ani uczucia pływania jakiejś zaległej wody wewnątrz ucha, mam wrażenie że moje ucho jest w zatkane przez ciśnienie-powietrze i ewentualne zwężenie czegoś.

 

Iśćdo laryngologa czy jeszcze coś spróbować? Byłem cierpliwy.
komentarz 3 listopada 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Ymm... dlaczego pytasz tutaj? To jest forum informatyczne...
komentarz 3 listopada 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Spytałem w dziale Offtop
komentarz 3 listopada 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Dobrze, ale dlaczego tutaj? To nie jest najlepsze miejsce do szukania takich informacji..
2
komentarz 3 listopada 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Kolega chce dobrze słyszeć, co w IT piszczy :)
2
komentarz 3 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
piszczy aż zatyka uszy, martwi mnie to podejście ludzi do szukania diagnozy w internecie :(

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 3 listopada 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
edycja 3 listopada 2021 przez SzkolnyAdmin
Spray rozmiękczył ci woskowinę, która spęczniała i zatkała ci ucho. Płukanie ci pomoże. Możesz poprosić kogoś o pomoc: potrzebna ci strzykawka, którą napełniasz wodą (ciepłą, nie gorąca) i wstrzykujesz wodę do ucha (dość intensywnie naciskasz na tłoczek). Woskowina wypłynie, pochyl tylko głowę tak, aby ucho było skierowane do podłoża. Laryngolog zrobi to samo.
komentarz 3 listopada 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Dobrze, ale dlaczego tutaj? To nie jest najlepsze miejsce do szukania takich informacji..

a może jednak ... wink, @SzkolnyAdmin dał popisówe z wiedzy "o zatkanych uszach"  ... szacun  yes

1
komentarz 4 listopada 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
"Wiedza" ze swojego doświadczenia i konsultacji kolegi laryngologa. Też pierwszy raz byłem co najmniej zestresowany, co się dzieje - raptem prawie ogłuchłem na jedno ucho. Okazało się, że to efekt długiego "zalewania" ucha wodą morską o dużym zasoleniu (wczasy w tropikach się zdarzyły). Kolego po prostu przepłukał mi ucho (wylazło dużo "farfocli") i pokazał, jak samemu sobie radzić w tej sytuacji. A co do nadmiernej produkcji woskowiny, to niektóre uszy "tak mają" i już. Trzeba się z tym pogodzić i samemu zainterweniować w razie potrzeby.
komentarz 4 listopada 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
No moje uszy produkują dość dużo woskowiny, nie pierwszy raz mam to ucho zatkane, ale pierwszy raz na tak długo. Co ciekawe drugiego lewego ucha prawie nigdy nie mam zatkanego, nawet na chwilę, ani w basenie ani nad morzem ani nigdzie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2021 w Inne języki przez Tajniakkk Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Offtop przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...