• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 31 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez CURV15H0N Nowicjusz (120 p.)
Witam,

sprawa wygląda następująco:

po uruchomieniu gry wystąpiło wiele problemów które na bieżąco udało się rozwiązać natomiast teraz jest największy z nich. Po uruchomieniu jej dostaje BSOD WHEA_UMCORRECTABLE_ERROR. Sprawdzałem już dyski CHKDSK każdy po kolei, aktualizacja wszystkich sterowników zmiana wersji Windows aż wreszcie format i nowy czysty system. Wszystkie najnowsze sterowniki do każdego podzespołu. Sprawdzałem pamięć RAM diagostyką Windows. Błąd dalej wyskakuje i już brak mi pomysłów. Dodam tylko ze zauważyłem w biosie pewną niepokojącą informacje, napięcia 3,3, 5 oraz 12 V są dużo niższe niż powinny mniej więcej 2.85, 4,75 i 11,8. Stawiałbym w takim razie że może to być problem z zasilaczem. Mam Ryzena 9 3900X na x570 ASUS ROG i RTX 2070, 16GB RAM TridentZ 3200mhz z zasilaczem 1000W.

Dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
komentarz 31 października 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Sprawdź, jeśli masz taką możliwość, napięcia w stresie. Linie 5V i 12V raczej mieszczą się w granicach tolerancji. Nie pamiętam, jak jest z 3.3V...

Współczesne płyty prądożerne komponenty zasilają z linii 12V.
komentarz 31 października 2021 przez CURV15H0N Nowicjusz (120 p.)

https://imgur.com/a/TGthVzU

Zrobiłem dwa zdjęcia, przed i po. Odłączyłem niepotrzebne rzeczy np. ledy, wyświetlacz LCD, dodatkowe wiatraki i nieużywane dyski. Napięcia poszły w górę ale 5V dalej coś za mało. 

komentarz 31 października 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Tak jak pisałem wcześniej: linie 5V i 12V mieszczą się w granicach tolerancji (±5%). Te wcześniejsze 3.3V może być jednak za niskie (jeśli przyjąć 5% tolerancję), bo spada poniżej 3V.

Dobre napięcia w stanie bezczynności nie muszą oznaczać, że PSU jest ok, bo nie wiadomo, jak wyglądają przy dużym obciążeniu.

Jak komputer zachowuje się po odłączeniu tych zbędnych rzeczy podczas gry? Dalej BSOD?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez mhvw Początkujący (350 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 17 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez luna22 Obywatel (1,420 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...