• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o dobór karty graficznej

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
210 wizyt
pytanie zadane 30 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
edycja 30 października 2021 przez Tomek Sochacki
Hej,

planowałem zakupić nowego kompa, obecny bardzo słabo radzi sobie z jakimiś gierkami a wszedłem w etap, gdzie niestety nie oderwę dzieci zupełnie od tej przyjemności :) Mam np. gierkę bee simulator i inne tego typu zabawki ale strasznie mi sie tną... gdy jednak zobaczyłem w specyfikację kompa to wydaje mi się, że nie wygląda to tak źle:

procek: i5-4460 3.2GHz

płyta: MSI 7817

ram: 8GB (jedna kość +  miejsce na drugą)

dysk: SSD 128GB (+ 1TB hdd usb)

zasilacz: (pewno jakis tani chinczyk do wymiany)

grafika: zintegrowana (i chyba to mnie dobija jak odpalam jakąś gierkę)

Generalnie zastanawiam się, czy nie zrobić tak, żeby dokupić drugą kość RAM (8GB), jakiś porządny zasilacz (pewno ok. 500W) i porządną kartę grafiki. Tylko tutaj problemem jest płyta bo widzę że obsługuje PCI-E 2.0, a większość dobrych nowych kart wymaga 3.0 - myślałem np. nad GTX 1660 albo rtx 2060 (te mi zostały polecone).

Pytanie co sądzidzie o dobraniu może jakiejś nieco słabszej karty która weszłaby w to 2.0 i na ile byłaby ona daleka osiągami od tych 3.0. A jeśli nie jest to warte wg Was to moglibyście polecić np. jakąś płytę główną (np. MSI B460M-A PRO) + karta (pytanie czy wtedy ten 1660 czy może coś tanszego dałoby radę?)

 

Co do budżetu to nie mam jakoś konkretnie określonego, nie chciałbym wydać miliona monet, ale też nie chciałbym kupić czegoś, co za 2 lata znowu wymusi odpalanie wszystkiego na minimalnych detalach... taki powiedzmy kompromis :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 października 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
RTX 2060 Nie. Max GTX 1060 6GB(używka) lub GTX 1650S. Używka znaczy bardzo duże prawdopodobieństwo pokoparkowego GPU. Na i7 procka nie zmienisz, bo płyta się do tego nie nadaje, a wymieniać starego mobasa i stary CPU mija się z celem. RAM w jednej kości do tego na integrze, to... co tu gadać dual dałby boosta.

Jak nie chcesz za 2 lata grać w topowe tytuły na minimum, to wymień sprzęt na nowy z dobrą (drogą!) kartą grafiki. Dokupienie do tego sprzętu GPU da Ci  możliwość grania w normalnej jakości w większość gier.

Karty wciąż chodzą w chorych cenach(jak są). 1650S to 2k a 1050Ti, czyli takie absolutne minimum, żeby pograć w cokolwiek to coś ok. 1k. DDR3 Też jakoś super tanie nie są, ale też nie ma przesadzonych cen. Zasilacz 500W Bronze ok. 200zł.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,202 wizyt
pytanie zadane 19 września 2022 w Sprzęt komputerowy przez Jerzy Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez kwestorek Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...