• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk 1Tb jak najlepiej podzielić ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 27 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Witam wszystkich wiem że trochę głupie pytanie ale kupiłem wczoraj dysk 1tb do laptopa i moje pytanie brzmi jak go podzielić tzn ile na C ile na D ja myślałem żeby dać 120-130gb na C system i na D reszta na wszystko inne.

Co wy o tym myślicie czy może za duzo czy jak ?  Na dysku bedzie windows 10

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 października 2021 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
To wszystko zależy w jaki sposób lubisz przechowywać dane oraz jakie dane w ogóle na tym dysku będziesz przechowywał. Jednym wystarczą dwie partycje inni podzielą na osiem - zależnie od sposobu organizacji danego człowieka. Krążą legendy, że na dysku C na którym jest zainstalowany nasz system operacyjny dobrze jest przechowywać aplikację/programy z których najczęściej korzystamy. Dlaczego legendy? Osobiście, gdy dawniej na moim starszym już sprzęcie posiadałem dyski HDD to nie widziałem różnicy w działaniu/wczytywaniu się gry gdy była ona na partycji systemowej czy jakiejś innej osobnej, lub jeśli takowa była to na pewno niezauważalna gołym okiem. Co innego gdy mamy dysk SSD i HDD - na SSD oczywiście nasza partycja systemowa, wtedy przechowywanie naszych najczęściej używanych tudzież najbardziej wymagających programów ma sens, no bo jak powszechnie wiadomo dyski SSD to inna bajka jeśli chodzi o prędkości odczytu i zapisu. Reasumując: jeżeli posiadasz dysk 1TB HDD to podziel to według własnego uznania, to naprawdę nie ma żadnego innego znaczenia niż twoja wygoda. Możesz na systemową dać 200GB i przechowywać tam gierki, na kolejnej partycji trzymać zdjęcia i filmy (o ile masz ich dużo), na jeszcze kolejnej jakieś rzadkie rzeczy które mogą się przydać ale na codzień ich raczej nie używasz. Zatem dopasuj to do typu i ilości danych oraz swojego uznania/wygody i enjoy!
1
komentarz 27 października 2021 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Dziekuje za odpowiedz trochę mi to rozjaśniło głowe. Zrobie tak jak myślałem sobie 120-130gb na C i reszta na D na programy itp.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Daro100900 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 518 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 524 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez thequba481 Nowicjusz (210 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...