• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liceum czy technikum. Programista

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
901 wizyt
pytanie zadane 27 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mikolajlt Nowicjusz (220 p.)
Witam. Mam zapytanie ponieważ mam 14 lat i przede mną wybór. Interesuje się programowaniem. Nie wiem czy wybrać w tym przypadku liceum czy technikum. Jeżeli ktoś ma do polecenia szkole to jestem z okolic Katowic.
komentarz 27 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie pytać obcych o takie rzeczy, generalnie opinie będą różne, ja np. nie zgodzę się z przedmówcą i poleciłbym w tym wypadku Technikum niż liceum.

1 odpowiedź

+8 głosów
odpowiedź 27 października 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Idź do liceum, technika w Polsce są generalnie szkołami drugiej kategorii. Często są źle wyposażone, a przede wszystkim idą do nich statystycznie gorsi uczniowie niż do liceów więc poziom jest niższy. Na studiach wiedza z technikum nic Ci nie da, bo większość ludzi idzie na studia po liceum więc nie można na nich zakładać posiadania wiedzy z technikum, w najlepszym razie będziesz mieć drugi raz to samo i nieco łatwiej na paru informatycznych przedmiotach, ale po technikum będziesz pewnie gorszy z matematyki (i fizyki, jeśli ma to znaczenie), więc raczej ludzie po liceum mają i tak łatwiejsze studia informatyczne. A jeśli nie chcesz iść na studia tylko od razu do pracy, to liceum trwa rok krócej czyli też jest lepsze. Pozatym w szkole średniej i tak robi się głównie HTML,CSS,JS,PHP, czyli coś co nie jest jakoś bardzo trudne do ewentualnego nauczenia się samemu.
komentarz 27 października 2021 przez Mikolajlt Nowicjusz (220 p.)
Myślałem o technikum prywatnym bo uczą tam tego samego co w publicznym tylko na lepszym sprzęcie.
komentarz 27 października 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Dowiedz się jaki jest próg punktowy dostania się tam. Jeśli wysoki, możesz rozważyć, jeśli niski to lepiej idź do liceum z wysokim progiem.
komentarz 27 października 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Pozatym w szkole średniej i tak robi się głównie HTML,CSS,JS,PHP

 

No niekoniecznie, wszystko zależy od szkoły. Najczęściej trafia się na C++, ostatnio python też jest w modzie. 

Za to u mnie w okolicy w liceum o kierunku Mat-Fiz-Inf jest też dużo JavaScriptu oraz też i Java się trafiła.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 222 wizyt
+1 głos
7 odpowiedzi 4,910 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...