• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Autouzupełnianie pól select formularza, wartościami z bazy msql

Object Storage Arubacloud
+1 głos
156 wizyt
pytanie zadane 25 października 2021 w JavaScript przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)

Poszukuję pomocy, podpowiedzi w stworzeniu prostego dynamicznego formularza.

Formularz składa się z czterech pól (select)

1 pole- wybieram nazwę województwa

2 pole - po wybraniu województwa staje się aktywne i wyświetla tylko powiaty z wybranego województwa

3 pole - po wybraniu powiatu staje się aktywne i wyświetla tylko gminy z wybranego powiatu

4 pole - po wybraniu gminy staje się aktywne i wyświetla tylko te miejscowości które należą do danej gminy

Dane dotyczące województw, powiatów, gmin i miejscowości znajdują sie w bazie MySql.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź lub wskazanie miejsca gdzie mogę znaleźć rozwiązanie.

<form name="form1" action="">
    <select id="woj" name="woj">
    <option>Wybierz województwo</option>
    <option>Woj 1</option>
    <option>woj 2</option>
    <option>woj 3</option>
    <option>woj 4</option>
    </select>

        <select id="pow" name="pow" disabled>
        <option>Wybierz powiat</option>
        </select>

            <select id="gmi" name="gmi" disabled>
            <option>Wybierz gminę</option>
            </select>
            
                <select id="mia" name="mia" disabled>
                <option>Wybierz miejscowość</option>
                </select>

<input type="button" value="Wybierz">
</form>

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 października 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Podepnij się na każdy z elementów <select> lub na ich wspólnego rodzica (przy tym sposobie zapoznaj się z event delegation<form> na event change. Z eventu odczytaj wartość wybranej opcji i pobierz z jakiejś listy (nie wiem skąd bierzesz dane do uzupełnienia formularza) wartości dla następnego <select>a. W pętli dynamicznie utwórz elementy <option> i do każdego z nich przypisz odpowiednie propertisy (jak value i textContent) na podstawie danych z listy. Wstaw te <option>y do następnego <select> i go odblokuj.

Dodatkowo, pewnie potrzebowałbyś resetować i ponownie blokować następne <select>y, gdy wybierzesz inną opcję w poprzedzających <select>ach - tutaj przyda Ci się metoda remove (lub removeChild) żeby usunąć <option>y z danego <select>a, a odczytasz je w pętli z property options.

komentarz 25 października 2021 przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
dziekuję bardzo za podpowiedź. Jednak jak dla mnie to torchę złożone ;(. dane chcę pobierać z msql bez przeładowanai strony
komentarz 25 października 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

dane chcę pobierać z msql bez przeładowanai strony

Tutaj przyda Ci się Ajax.

Jednak jak dla mnie to torchę złożone

A czego konkretnie nie rozumiesz?

komentarz 25 października 2021 przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
nie ukrywam, że pewnie pomógł by mi zrozumieć jakiś przykład. tak najszybciej poznaję rozwiązanie problemu. Dziękuję
komentarz 25 października 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Przykład do Ajaxa czy obsługi selectów?
komentarz 25 października 2021 przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
obsługi selectów

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 601 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2019 w JavaScript przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w PHP przez Olek Szymański Użytkownik (920 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...