• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie po studiach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
624 wizyt
pytanie zadane 23 października 2021 w Inne języki przez Marcin93 Nowicjusz (200 p.)
Witam, jestem uczniem klasy maturalnej, pewien czas temu interesowałem się programowaniem, opanowałem podstawy c++ i Javy, oraz programowanie obiektowe w c++. Przez około 3 lata nic nie ruszałem tego tematu, po maturze chciałbym iść na studia na Automatykę i Robotykę, chciałbym zapytać jak po tych studiach wygląda praca programisty, z tego co czytałem na tym kierunku są pewne lekcji w tej dziedzinie, jakie są Wasze opinie na temat, może ktoś miał podobną sytuację?
2
komentarz 23 października 2021 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

jak po tych studiach wygląda praca programisty

Skąd założenie, że po studiach jest praca?

1
komentarz 23 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
po studiach wygląda jak po maturze, masz kolejny papier-> nic nie warty, bo liczy się doświadczenie więc w kwestii zdobycia pracy jesteś na tym samym poziomie, jeśli nic Cię studia nie nauczyły.
Na pewno nie jest tak, że masz papier i przez studia dostaniesz prace. Bo w tej branży ten papier nie jest istotny.
komentarz 23 października 2021 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
powiedziałbym, że papier ze studiów przydaje się tylko wtedy, gdy szukasz swojej pierwszej pracy. Niektóre firmy szukając osoby na stanowisko juniora nie biorą pod uwagę kandydatów bez studiów (czy to ukońcoznych, czy też będących w trakcie) ze względu na dośc sporą ilośc chętnych na to stanowisko. W późniejszych etapach kariery papier ten praktycznie nic nie znaczy
1
komentarz 23 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)

nie biorą pod uwagę kandydatów bez studiów (czy to ukońcoznych, czy też będących w trakcie) ze względu na dośc sporą ilośc chętnych na to stanowisko. 

pokaż mi te oferty, bo jakoś w wymaganiach tego nie widzę, w każdej firmie której byłem też nie. :)

1
komentarz 24 października 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Amazon szuka ludzi po studiach, dokładnie doktorów. Jest tego masa, po prostu nie w Twojej działce. U mnie również ludzi po studiach bierze się w pierwszej kolejności ze względu na teoretycznie mocne, techniczne strony. Gadanie, że studia to tylko papierek, to zazwyczaj frazesy ludzi, którzy albo skończyli studia i ten papierek mają, są w trakcie i mówią "teraz to mi się nie opłaca przerywać", albo kogoś, kto przebimbał 4 lata. Na studia imo warto iść, jak nie chcesz się uczyć, to poznasz ludzi. Pójść z nastawieniem, że po inżynierce będziesz miał pracę, rozczarujesz się.
1
komentarz 24 października 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)

@Marcin93, 

Może zamiast brać udział w dyskusji nt. "czy warto iść na studia" (w jakimś konkretnym celu; mam zdanie zbliżone do tkz), odpowiem na pytanie, jak wygląda praca programisty po studiach na AiR.

A raczej: jak to wyglądało te 20 lat temu (wtedy kończyłem AiR), 10 lat temu, oraz jakieś 5 lat temu. Wyglądało to tak, że jak ktoś był dobry, to pracę bez problemu znalazł. I zapewne nadal tak jest.

Bo nie brakuje głąbów z dyplomem magistra informatyki, którzy nie odróżniają klasy od obiektu.

Ale wszyscy po AiR, których znam/znałem, programować uczyli się sami.

Nie twierdzę, że wszędzie, ale akurat u mnie AiR to były takie fajne studia, że uczyli nas praktycznie wszystkiego. Dlatego po AiR człowiek mógł być automatykiem, robotykiem, elektronikiem, czy informatykiem. (A w trakcie studiów miał gorzej, niż studenci innych kierunków - bo nauki było znacznie więcej.)
 

1
komentarz 24 października 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A na państwowym  bez studiów roboty nie znajdziesz.
komentarz 24 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)

A na państwowym  bez studiów roboty nie znajdziesz.

że co ?  

@tkz, ja nie mówi że studia nic nie dają. Tylko ja odp. na pytanie autora -> studia to nie jest dobre kierowanie się tym, aby znaleźć pracę, albo nie zawsze.
Nie gwarantują niczego totalnie niczego, mogą pomóc, ale mogą i być dużą przeszkodą 

1
komentarz 24 października 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
W budżetówcw trzeba mieć papierek
komentarz 24 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
ale co budżetowców? Bo nie mówimy o firmach iT :)
1
komentarz 24 października 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
W budżetówce też są działy IT.

Poza tym bez papierka nie dostaniesz roboty w żadnym banku, czy w dużych korporacjach typu Amazon, Google, Intel itp.
komentarz 24 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
jako pracownik IT w banku spokojnie :), programista np. to spokojnie. Okej ale w tych firmach Polaków to pracuje promil.
komentarz 24 października 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@manjaro, Pracowałem w Intelu bez papierka. Dokładnie to w pomorskiej filii. 

komentarz 24 października 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ale co tam robiłeś? Pewnie biura sprzątałeś ;)
komentarz 24 października 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie, pisałem za ćwierćinteligentów prace na zaliczenie.
komentarz 24 października 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 24 października 2021 przez manjaro

No to się popisałeś głupotą nie ma co.

A gwoli ścisłości to sobie poczytaj jakie Intel ma wymagania, bo ja tam widzę że papierek jest wymagany.

Tutaj przykład

komentarz 24 października 2021 przez draghan VIP (106,230 p.)

Pewnie biura sprzątałeś ;)

@manjaro, to było niepotrzebne. Proszę o dyskusję na poziomie, a nie jakieś przytyki osobiste.

komentarz 24 października 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@manjaro, Oczywiście, nie zaprzeczyłem, że tego nie wymagają. Stwierdziłem, że pracowałem bez papierka. Jak wielu innych, którzy stali nade mną w hierarchii. Abstrahując, że ogłoszenie często mija się z rzeczywistością, co pewnie wielu mi przyzna. 

komentarz 24 października 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
@dragan żadna praca nie hańbi. A skoro Intel wymaga od programistów wyższego wykształcenia to wniosek nasuwa się sam...

Poza tym kolega raczej bardziej mnie obraził, więc proszę jemu również zwrócić uwagę.
komentarz 24 października 2021 przez draghan VIP (106,230 p.)

@dragan żadna praca nie hańbi.

@manjaro: to jest manipulacja poniżej krytyki i jestem przekonany, że jako inteligentny człowiek doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.

Poza tym kolega raczej bardziej mnie obraził, więc proszę jemu również zwrócić uwagę.

Naprawdę nie chcę ciągnąć w tym wątku kogokolwiek za uszy, jesteśmy rozsądnymi ludźmi. Regulamin i netykieta obowiązują wszystkich Pasjonatów. Było już milion pięćset podobnych tematów, argumentów tutaj można napisać naprawdę sporo, ale nie potrzeba i nie godzi się stosować osobistych wycieczek - kropka. Proszę o rozważną dyskusję każdego (również @tkz jeśli z jakiegoś powodu nie jest to jasne). EOT.

komentarz 24 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
edycja 24 października 2021 przez Wiciorny

@manjaro, poczytaj czym jest body-leasing i dlaczego 70% programistów pracuje w tym schemacie, dzieki czemu w inteli pracuje 3/4 jak nie więcej ludzi bez studiów :) "IT" 
Mam 3 znajomych programistów pracujących w amazonie bez papierka, jeden to nawet 3 lata temu skręcał pralki :) 
Sam pracowałem dla firmy " która niby wymaga", ale jak zależało na doświadczeniu to nawet nie zapytali po przeglądnięciu CV 

Oferta w intelu jedna z 3 które patrze i nigdzie nie widzę: software engineer https://jobs.intel.com/ShowJob/Id/3070162/Software-Engineer

albo tutaj to wcale nie określono ;] https://jobs.intel.com/ShowJob/Id/3095661/Software-Engineer-in-Validation

brak wymogu :) Nice-to-have, but not mandatory, skills:

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 421 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 823 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 3,031 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...