• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poziom dyskusji na forum

Object Storage Arubacloud
+25 głosów
1,038 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2015 w Sprawy forum przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Prawdę powiedziawszy zaczyna mnie drażnić pewna rzecz tutaj na forum - a mianowicie: poziom dyskusji.

Ostatnimi czasy odnoszę nieodparte wrażenie, że nieustannie myli się ostrą wymianę zdań z atakami ad hominem/ad personam, przez co niektórzy z użytkowników tego forum są de facto jawnie szykanowani. Zamiast argumentami dyskutujący przerzucają się inwektywami - i nawet nie musi być żadnego powodu; starczy, że daną odpowiedź napisze odpowiedni użytkownik.

Pomijam już fakt, że gdzieś zaniknęło dążenie do konstruktywnej dyskusji i zamiast pogłębiać pewne tematy, wszystkie one są traktowane powierzchownie i wałkowane praktycznie codziennie na nowo, na ten sam sposób. Tym samym forum zamiast się rozwijać, w moim odczuciu zaczyna się cofać…

Jeśli drugi problem może okazać się nierozwiązywalny, tak pierwszy jest IMO bardzo prosty do naprawienia: zamiast pluć jadem, plujmy rzeczowymi argumentami. Nawet jeśli mają one ostry wydźwięk.

7 odpowiedzi

+10 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
1
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Dobrze powiedziane! Ten, co umie krzyczeć, to zawsze wygra... często mam takie sytuacje sad

+8 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Święta prawda! Jeśli ktoś się na kogoś uweźmie, to i tak, co by nie napisał, to dostanie "po mordzie". Ale tego chyba nie uda się zmienić - taka natura niektórych osób. Niektórzy są spokojni, a drudzy by cię poszatkowali na drobne kawałeczki choć za jeden błąd językowy smiley

1
komentarz 28 sierpnia 2015 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Często spotykane w internecie. Anonimowość ma  też swoje wady...niestety.
+8 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Racja, trzeba walczyć o poziom dyskusji i jakość tego forum :D
+6 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Co poraddzisz,nie wolno na tym forum nikogo skrytykować bo wyleci z mordą zaraz, za nim 10 kolejnych i tak się toczy koło.   Często zdarza się, że najwięcej krzyczą  te osoby które najmniej wnoszą konstruktywnych wypowiedzi, ale taka ich rola;]
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Albo temat zostanie zablokowany przez genialnego moderatora :)
+6 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2015 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Korzystając z okazji, w tym temacie chciałbym pozdrowić wszystkich purystów językowych, którzy jako jedyną odpowiedź na pytanie zadane przez danego użytkownika poprawiają jego błędy.

Pół biedy jeśli odpowiedź ta zachowuje poziom, lecz w niektórych i jego brakuje.

"Nie mogę patrzeć na te błędy. Kup sobie słownik i dopiero wtedy zacznij coś pisać..."

Ktoś pyta o silnik do gry a jakiś humanistyczny-purystyczny-polonistyczny Eugeniusz mu wyjeżdża z postem nic nie wnoszącym, jedynie poprawiającym wspaniałomyślnie jego błędy. Rozumiem jak ktoś ma błąd w co drugim zdaniu, rozumiem też, gdy oprócz normalnej odpowiedzi na pytanie ktoś zwróci uwagę na jakiś błąd jezykowy. Ale posty zwracające uwagę tylko na fakt popełnienia błędu powinny być traktowane jako spam i kasowane/karane przez modów.

P.S. Nie zaliczam się do osób, które trzeba poprawiać w kwestii poprawności polskiego języka. Ale nie chwalę się tym i nie strofuję tych, którzy mają z nim kłopoty. Trochę pokory i wyrozumiałości życzę.

 

 

 

1
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Błąd zdarza się każdemu, ale już chyba ze dwa razy spotkałem na forum temat napisany w zupełnie obcym mi języku. Uważam, że poprawianie takich osób jest jak najbardziej na miejscu. Komunikacja jest podstawą społeczności, a gramatyka czymś co każdy po podstawówce powinien znać. Zakładając że większość ludzi tutaj skończyła także gimnazjum, możemy nawet wymagać logicznego i spójnego wyrażania myśli (chyba, mam nadzieję że teraz nie dowaliłem czymś nieosiągalnym, co?).
1
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Lafoniz Gaduła (4,370 p.)

Przyjąłbym pozdrowienia, gdyby nie fakt, że pomagam w obu kwestiach. 

Ale posty zwracające uwagę tylko na fakt popełnienia błędu powinny być traktowane jako spam i kasowane/karane przez modów. 

Gdy miałem 10 lat, to na forach panowała całkiem inna mentalność. Nikt poważnie nie traktował tematów w których autorowi nie chciało się poświęcić kilku minut na poprawę elementarnych błędów. Osoba, której pomagam oczekuje ode mnie, że dostanie porządne i prawdziwe informacje na zadane pytanie. Dlaczego ja nie mogę oczekiwać od niego, że chociaż porządnie napisze?

Twoje ideały na ten temat są obrócone do góry nogami (w stosunku do mnie), bo jeszcze parę lat temu (wciąż w niektórych miejsach) usuwało się posty napisane w niechlujny sposób.

Jest to jedna z perspektyw tego problemu, chciałbym wykorzystać teraz inną. Jesteśmy na forum o programowaniu, można śmiało założyć, że wiele osób w przyszłości coś tam z tym programowaniem będzie robić (albo z czymś pochodnym). Ci ludzie nie bedą porozumiewać się telepatycznie, będą pisać lub mówić. Z klientami, z pracodawcą, z kolegami z pracy. Dlaczego uważasz, że dobra znajomość polskiego języka w takiej sytuacji jest mniej ważna, niż inne kompetencje?

Gdybym był młody i spotkał Ciebie, istnieje silne prawdopodobieństwo, że do dzisiaj bardzo mocno kaleczyłbym język. Jest jednak inaczej i teraz ja chciałbym pomóc tym osobom, które są w bardzo podobnej sytuacji jak ja kiedyś.

PS Nigdy nie słyszałaś, że najwiekszą wadą pracowników branży IT, np. programistów jest komunikacja interpersonalna? Słaba znajomość języka na pewno nie pomaga w sprawnym komunikowaniu, a tylko przeszkadza - szczególnie w formie pisemnej.

1
komentarz 28 sierpnia 2015 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Masz rację. Z wczesnych lat (i tak zapewne nas nie dzieli duża różnica wieku) miło wspominam trzymanie się netykiety. Teraz to wyewoluwało w bardzo dziwny twór. O tym myślę można byłoby napisać pracę naukową. Ha ha.
+5 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Jak inni powiedzieli, nie da się zapobiec pojawianiu się ludzi kłótliwych lub niezdolnych do napisania ani jednego poprawnego zdania w pytaniu. Za granicą takie sytuacje rozwiązuje się szybko i bezlitośnie:

komentarz 28 sierpnia 2015 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
To forum pod względem ludzi moderujących jest genialne.
+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Moze chca ograniczyc ilosc ludzi na forum, jesli tak to sa na dobrej drodze. ;)
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Widzę, że zwolennik selekcji naturalnej laugh

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 11 września 2015 w Sprawy forum przez event15 Szeryf (93,790 p.)
+13 głosów
11 odpowiedzi 1,065 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2015 w Sprawy forum przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 294 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w C i C++ przez Szczurk3y Nowicjusz (200 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...