• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raport wynagrodzeń w branży IT

Object Storage Arubacloud
0 głosów
307 wizyt
pytanie zadane 22 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nexttechnology Nowicjusz (120 p.)

Hej! W Next Technology Professionals obecnie tworzymy raport wynagrodzeń w branży IT i zależy nam, żeby opierał się on na prawdziwych danych. Może chcielibyście nam pomóc i wypełnić krótką ankietę? 

Tutaj link:
https://bit.ly/38J91aC

Im więcej zebranych danych tym bardziej rzetelny raport :)

Dzięki!

komentarz 22 października 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

A co tu badać? Zarobki są dramatycznie niskie. Ostatnio na bankier.pl była średnia lista zarobków. Do tego jak ktoś pracuje jako freelancer to już w ogóle teraz ma kiepsko. Większość zleceń biorą Hindusi, Arabowie i Ukraińcy. Rynek pracodawcy- jest, był i będzie :)

komentarz 22 października 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Z ciekawości. Niskie wynagrodzenie w IT to jakie? Oczywiście doprecyzuj gałąź.
komentarz 22 października 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Sorry, ale 3 620(na rękę) dla programisty .Net to śmiech na sali. A taką kwotę można wyczytać z linku. W sumie ostatnio sam pisałem z ciekawości z zapytaniem i powiedzieli, że na 4900 brutto nie ma co liczyć. Tak, więc dość kiepsko teraz to wygląda. A wchodząc na portale dla freelancerów roi się od ofert 5$/h.
komentarz 22 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@JakSky, Niskie? to zalezy ... jak ktoś jest specjalistą to nie uważam, że są niskie. Ja może "super specjalista" nie jestem, ale uważam że mam bardzo dobre zarobki na to co w kraju na UoP to jest 5 cyfrówka znacznie :) 

 3 620(na rękę) dla programisty .Ne

no jak ktoś zaczyna, bez doświadczenia to biorąc pod uwagę, że rynek DOMAGA SIĘ LUDZI DOŚWIADCZONYCH, a nie np po studiach... to przy tym jaki mamy WYSYP programistów po "kursach i bootcampach" którzy myślą że im się należy, no to nie ma co się dziwić,  kurs może zrobić każdy też teraz wszyscy kopiują te same projekty na 1 kopyto robiąc coś 2-3 miesiące i JA CHCE BYĆ JUNIOR PROGRAMISTA I MIEC 10 000 NA REKE 
Kiedyś może było lepiej bo nie wszyscy szli w IT, teraz kogo nie zapytasz : piekarz, hydraulik, wszyscy "przebranżawiam się" 

komentarz 22 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
dodatkowo ! To nie jest wina "firm" a KLIENTÓW ;] dlaczego?
Dlatego, że klient chce mieć "dobry produkt" na czas... stąd często nie chce, aby nad realizacją produktu pracowali ludzie niedoświadczeni i zależy mu na tym, że na tyle w to inwestuje aby, zespoły developerskie realizujące te projekty były na odp. poziomie
komentarz 22 października 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
A firmy optymalizują koszta, dokładają obowiązków i zwiększając wymagania nowym. Ponad 60% osób, narzeka na zbyt wygórowane wymagania(dane z artykułu). I wcale to mnie nie dziwi, jest cała masa ofert dla IT, ale większość z nich ma inne wymagania. Więc te zarobki nawet 10-15tyś dla osób z doświadczeniem nie robią na mnie wrażenia. Zwłaszcza, że to wymagająca, stresująca praca, gdzie ciągle się trzeba doszkalać.
komentarz 22 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
nie wiem co ty wymyślasz, zresztą zadajesz tutaj takie pytania które adekwatnie są żę doświadczenia nie posiadasz.
Żeby firma pozowliła sobie na zatrudnienie juniora ponosi POTWORNE KOSZTY ZA TO, raz ze czas developerów na przyuczenie musi przejsc dla nowej osoby, dwa jest ona nie w pełni kompetencyjna żeby wykonywać sama zadania projektowe, ten czas zabrany zespołowi ... to czas zabrany z ich zadań :)

Optymalizują "ciekawe jak", dobrze że sa wygórowane i powinny być co raz większe... i wymagać się powinno co raz więcej dlatego, że to nie jest  jest 1 lepsza praca dla każdego;;] a tak sie ludziom wydaje, ze wystarczy przykodzic w domu i bedzie dobrze

No nie wiem czy np 16 000 zł, za spokojną pracę :) bo ja jakoś nie uważam że to stresuje jak się lubi, praca z domu, robisz swoje zadania, wiesz co masz robić  [ nie musisz wstawac rano do kopalni zasówać roboczo, stresować czym popadnie, że nie bedziesz mial  za co rachunki placic" :) pracujesz w dogodnych dla siebie godzinach -  8 godzin nie musisz robić wysiłkowo nadgodzin, chyba ze chcesz.  Jak w każdej pracy są dni gorsze, lepsze tzw. sprinty gdzie jest więcej, mniej ale to w każdej pracy
Wymagająca jest myślenia dla ludzi pracowitych, ale mówię- nie każdy może być programistą.
"Doszkalać" no to jak dla Ciebie problemem jest to, że musisz się non stop uczyć to nie idz w programowanie, ja uwielbiam i w wolnej chwili dla siebie non stop się uczę :)

Zmień podejście, albo zmień pracę. Jak Cię to stresuje, czy  jest to problem że się uczyć musisz non stop.
komentarz 22 października 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

doświadczenia nie posiadasz

No nie, prowadzę własną działalność. Ale zerkam na rynek i szału nie ma. Pracę jako kierowca zawodowy C+E 9tyś na rękę można z łatwością znaleźć 

komentarz 22 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
super, ale programista nie zarabia tylko na etacie, jakbym miał liczyć to 90% zarobków oprócz etatu :D który jest wysoki mam za "konsultacje, mentoring, freelancing w weekend" :)
A wszystko inne robią za mnie bitcoiny :D to znaczy tutaj raczkuje ale nie spieszy mi się.

TO idź jeździć jako kierowca to przecież wcale nie jest męczące przyjemne i super, nie musisz się uczyć :D skoro to dla Ciebie problem.  Właśnie tacy jak Ty głównie narzekają " że mało pieniedzy, a jeszcze SIĘ UCZYĆ TRZEBA" ~~ to jasno tłumaczy programowanie nie jest i nie bedzie dla każdego ;]
komentarz 22 października 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Wraz z wyższymi wymaganiami powinny iść w parze także pieniądze. Ciężko mi to dostrzec w IT. No ale w Polsce całe IT to tak naprawdę zgniła tektura. Bez większej wartości. Brak innowacyjnych produktów znanych na całym świecie. Większość to zlecenia dla zachodnich firm. Gdy tylko rynek Azji bardziej się otworzy i pójdą dalej... Więc pewnie to też ma odzwierciedlenie w zarobkach.

BTW kierowca nie musi się uczyć? Prawo międzynarodowe, znajomość języków, radzenie sobie z problemami za granicą. To też nie jest łatwa praca, ale lepiej płatna, niż praca w IT :)

 "konsultacje, mentoring, freelancing w weekend"

Prawie jak lekarz z NFZ :) 24/7 w pracy :) 

komentarz 22 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
miłego kierowania, no takie 24/7 ze codziennie gram w gry, chodzę na siłownie i w weekendy jeżdżę w góry.  Mniej narzekania :)
komentarz 22 października 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
E tam  jakie narzekanie, obiektywne podejście do sprawy. No i wiadomo na etacie nigdy się nie zarobi tyle co na swoim...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 334 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 510 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2022 w Offtop przez Infolet Początkujący (390 p.)
+5 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nofluffjobs Użytkownik (640 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...