• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początkujący ma pytania i rozmyslenia HTML - Tagowanie

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
175 wizyt
pytanie zadane 19 października 2021 w Offtop przez Posejdon Początkujący (490 p.)

Cześć, mam kswykę  Posejdon przynajmniej, tak na mnie mówią . ) laugh

Zacząłem się tym interesować ponieważ chciałem zrobić własną stronę www za pomocą htmlu.

Ale jak  już trochę poczytałem, czeka mnie dużo zabawy.

Jedni wolą TV i netflixa ja wolę czytać, szukać i próbować. 

Założyłem sobie cel że średnio przeznaczę na naukę/zabawę  5 godzin na dobę na tą zajawkę .

Powiedział mi ktoś że strona to moja wizytówka wiec chce ją zrobić dobrze. yes

Ale niekoniecznie muszę mieć własną witrynę na już. 

Z zamiłowania jestem majsterkowiczem, lubię coś grzebać dłubać i przerabiać i tutaj jak widzę w tej dziedzinie też mogę mieć warsztat w którym będę sobie tworzyć.

Zauważyłem pewne możliwości tego, że w prosty sposób mogę sobie stworzyć aplikację którą za pomocą telefonu będę mógł sterować urządzeniem . Prosta prymitywna witryna w której mogę ustawić kolejność, plan zdarzeń w który tak naprawdę mogę zmienić dowolnie kolejność komunikatu.

Defakto, jak już wymyśliłem to urządzenie całe to po rozmowach "o głupotach" z ludźmi z branży okazało się, że właściwie nie potrzebuje tego ponieważ są inne bardziej ważne rzeczy, które mogę pokazać na szkoleniach. Wiec dłubanie z lutownicą , klejem na ciepło i  prostą elektroniką przeszło mi obok nosa ,a już cieszyłem się że będę miał coś nad czym mogę popracować.

Nie mam wykształcenia IT bądź elektronicznego mam tylko zamiłowanie.

Dobra ale teraz moje pytania:

Co się stanie jeżeli w <head> w html stworzę dużo wierszy ?

Chodzi mi tutaj o TAGI . (nie znam dokładnie zapisów) Pytam ponieważ robię notatnik w zeszycie , mam pytania muszę je gdzieś zadać.....

Na przykład stworzę sobie listę 100 słów

(wiadomo że więcej o kilka... , ale na 100 łatwiej będzie się liczyć)

100 słów podzielę przez np 10  wiec tym sposobem uzyskam 10 lini kodu który po prostu powielę schemat zmieniająć słowa kluczowe. 

Bo mógłbym zarówno wpisać te 100 słów oddzielonych przecinakami, skoro chcę stworzyć swoją stronę to muszę myśleć by na tej stronie występował jakiś ruch i wyszukiwarka mogła wskazać użytkownikowi  prawidłową drogę .

Jeżeli nie ma to sensu z uzasadnieniem dlaczego to jest złe niepoprawne  będę wdzięczny.  Lubie konstruktywną krytykę.

Jeżeli nie jesteś wstanie domyśleć o co mi chodzi, to na pewno nie jesteś osobą która może mi pomóc.

Uprzedzam odpowiedź , bo strona będzie się wolno ładować to akurat mnie nie interesuje prędkość jej ładowania  devil

A jak trzeba będzie bo jednak stwierdzę później będę zastanawiał się (bądź ktoś inny)  i optymalizował ilość słów - danych które zamieściłem w tagach. 

Nie wiem czy mój proces myślowy jest poprawny, czy ma to sens?

Proszę wybaczcie mi błędy które popełniłem przy formatowaniu tego posta, jestem bałaganiarzem taką mam naturę.

 

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 października 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
wybrane 19 października 2021 przez Posejdon
 
Najlepsza

Co się stanie jeżeli w <head> w html stworzę dużo wierszy ?

...nic? Nie wiem co myślałeś że by się mogło stać :)

100 słów podzielę przez np 10  wiec tym sposobem uzyskam 10 lini kodu który po prostu powielę schemat zmieniająć słowa kluczowe. 

Chodzi Ci o `<meta name="keywords"`? Bo z tego co wiem to współczesne wyszukiwarki w zasadzie go ignorują.

komentarz 19 października 2021 przez Posejdon Początkujący (490 p.)

Co mogło by się stać...... 

Moj sposób myślenia( może jest nieprawidłowy- to mnie naprowadź)  jest taki, wyobraźmy sobie boisko .  (to nie żadna sugestia pojedynku, ale lubię po prostu opisywać to na prostych przykładach)

Na jednej bramce mamy bramkarza minus a na drugiej plus. 

Minusy to moja drużyna , czyli zajebiście duża ilość laików (zapytań)

Umówmy się że plusy są Twoim zespołem profesjonalistów natomiast gdzieś (jeszcze nie wiem gdzie)  jest jakaś przestrzeń by nie  mieć ruchu przesuniecia ale jest możliwość znalezienia na moim boisku gracza w przedziale od 0-100. 

Teraz też jeszcze kwestia całości czyli o tym co pisałem. Bo możemy widzieć 100 pozycji.

jak i równiez każda liczba może mieć swoje 10 kategori i zapytań.

Teoretycznie w liczbie 100 może występować 1000 graczy. np. 1,1 i 1,2 i 1,3 .... 1,8... 1,9 i 2.

Teoretycznie wiadomo że natężenie magnesu może spowodować że moje minusy zaczną ustawiać się od mojej bramki.... Zresztą nie wiem jak to działa dlatego pytam.

Czy każdy wiersz w moim kodzie jest impulsem? Pytaniem.

Przynajmniej tak sobie to próbuję wyobrażać.

 

Nawet na forum widać najpopularniejsze TAGI. To spoko lubię sobie zadawać przy tym pytania.

Fajnie że każdy może sobie to przeszukać i zastanowić się dlaczego tak a dlaczego inaczej. 

Teoretycznie myślałem nad zawieszaniem się wyszukiwarki. To mogło by się stać, jak i również nad wolniejszym ładowaniem strony, większym zużyciem danych obciążeniem sprzętu   i inne ..... 

To już bym zastanawiał się jaką ustawić kompatybilność czy najnowszą  ulepszoną czy starszą.  Gdzieś coś czytam że to ma minusy i również robienie rozmieszczenia strony  w tabelach ma bardzo dużo złych rozwiązań.

Można również by zrobić badania dotyczące popularności tagów i ich napięcia.

Jezeli założymy że użytkownik zaawansowany  XYZ ma jeden słowo klucz na poziomie exsp  100 .

Natomiast ja jako laik mogę mieć też to słowo z expem 0,1 %  I  nad tym się zastanawiam.

No i jeszcze kwestia nie wiem czy mam dobrego Guru za którym podążam ale na razie zostawiam , zawsze lepiej mieć przewodnika niż go nie mieć. 

Łatwiej,szybciej i funkcjonalniej rozmieszczenie można zrobić w CSS czyli DIVY.  Ale ja lubię robić coś trudniej, niż pójść po właściwie gotowym schemacie - prostej.

Chodzi Ci o `<meta name="keywords"`? Bo z tego co wiem to współczesne wyszukiwarki w zasadzie go ignorują.

Cenna informacja.... Możesz mi napisać co o tym wiesz więcej ? 

 

Nigdzie się nie spierze nikt mnie nie goni ,a zawsze jakieś doświadczenie.

Napisałaś że część wyszukiwarek to po prostu odcina ale można kombinować próbować  i skupić się na czymś innym. 

Co również w mojej wyobraźni będzie wysyłane jako impuls.

Jestem laikiem, wybaczcie mi moją pokrętna logikę ale chcę poznać zasadę działania tego.  Jak będę wiedział jak dana linia kodu działa , to będę wiedział jak pisać .

 

 

 

 

komentarz 19 października 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Napisałaś że część wyszukiwarek to po prostu odcina 

nie odcina tylko ignoruje te pozycję w <head>. Myślę, że 10 linii po 10 słów to nie jest na ten czas jakieś wyzwanie dla łącza internetowego i przeglądarek. wink

komentarz 19 października 2021 przez Posejdon Początkujący (490 p.)

 

nie odcina tylko ignoruje te pozycję w <head>. Myślę, że 10 linii po 10 słów to nie jest na ten czas jakieś wyzwanie dla łącza internetowego i przeglądarek. wink

Dzięki za szybką odpowiedź, rozumiem że muszę być większym wyzwaniem. wink

Ale dobre na początek i 10 pozycji  po 10 słów. 

Przy okazji nauczę się lepiej tego języka, jak w szkole podstawowej.

Myślisz jest sens bym miał to kopiować -słowa ?

Czy lepiej pisać wszystkie pozycje ręcznie?

Teoretycznie zawsze mogę mieć przy sobie notatnik i zaoszczędzę czas.

Słyszałem opinię że właśnie nie poleca się laikom pójść na łatwiznę.

Bo jak teoretycznie przepisze 10 raz  wierszy dzisiaj to coś mi zostanie i będę to robił z automatu.

Jakie jest Twoje/ Wasze zdanie?

+3 głosów
odpowiedź 19 października 2021 przez cihyboj Nowicjusz (240 p.)

"Jeżeli nie jesteś wstanie domyśleć o co mi chodzi, to na pewno nie jesteś osobą która może mi pomóc. (...) Nie wiem czy mój proces myślowy jest poprawny, czy ma to sens?"

Nie, nie ma sensu. Zacznijmy od tego, że nikt tu nie przychodzi się domyślać o co chodzi szanownemu panu, żeby tylko móc mu pomóc - przeczytaj co napisałeś i zastanów się czy sam wszystko rozumiesz. Napisałeś stronę tekstu, który nikogo nie obchodzi - po co mi to czym się interesujesz i czy oglądasz netflixa albo tv? Zadaj konkretne pytanie i nie marnuj cudzego czasu.

Po drugie chcesz stworzyć urządzenie, aplikację czy stronę?

Jeżeli stronę to zaczynasz od złej.. strony. Zostaw te słowa kluczowe (możesz sobie wpisać ile chcesz) i zacznij tworzyć główną część strony. Tagami zajmiesz się później.

+1 głos
odpowiedź 19 października 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2019 w PHP przez ariva6152 Użytkownik (570 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez baid Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,290 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...