• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką szkołę programowania polecacie?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
962 wizyt
pytanie zadane 19 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mateusz_MM Początkujący (430 p.)
Cześć,

czy jest ktoś na tym forum kto nie poszedł na studia informatyczne, ale zamiast tego wybrał szkołę programowania (kilku miesięczny kurs)? Jak to wygląda w praktyce z nauką i zdobyciem pracy po takim kursie? Wiadomo na prezentacji wszystko wygląda pięknie ładnie a w rzeczywistości potrafi być już inaczej. Wiadomo też że wszystko zależy od mojego podejścia więc komentarze typu "jak się postaram, tak będę miał" proszę oszczędzić.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Studia -> nie gwarantują zatrudnienia, tzn. ni sa brane pod uwagę jako doświadczenie, kurs... nauczy Cię tyle ile nauczyć się możesz sam. 
Stan po kursie, jest i tak taki sam jak stan bez tego kursu.Te kursy zdają wszyscy, to nie jest egzamin językowy- certyfikat etc., za taki kurs płacisz żeby dostać  również certyfikat, ale ... ludzie w branży wiedza jak to działa, im więcej osób zaliczy kurs ( a robią to wszyscy ) tym lepiej, dlatego to jest mało warto. 
Dlaczego lepiej? Bo wtedy mamy reklame, że nasi "kursanci" mają 100% zdawalność, jesteśmy świetni ! 
Więc jeśli oczekujesz, że kurs zapewni Ci doświadczenie - do wspiania w cv, czy studia to wybrałbym naukę samemu 
 

Jak to wygląda w praktyce z nauką i zdobyciem pracy po takim kursie?

Na studiach nauczysz się znacznie więcej, ale też nie konkretów. Programować lepiej pewnie będziesz po kursie, ale programistycznego podejścia, myślenia algorytmicznego, etc. lepiej nauczą Cię studia. Prawda jest taka- język to tylko dodatek, a bycie programistą to coś więcej :). Ja dużo zawdzięczam studiom mimo, że nic programowania mnie nie nauczyły, trzeba samemu bo na to tam czasu też nie ma, to spojrzenie na problem, myślenie logiczne- to znacznie wazniejsze rzeczy które do dziś są podstawą w pracy programisty  

komentarz 19 października 2021 przez Mateusz_MM Początkujący (430 p.)

Ogólnie programowania uczyłem się sam (YT, kursy na Udemy), wykonałem kilka projektów których kod umieściłem na githubie, jak i również dwa zlecenia dla mniejszych firm.

Pracy poszukuję od około 3-4mc, rozmowy przebiegają większości przypadków pomyślnie do pewnego momentu, a konkretnie brak 2 letniego doświadczenia (a najlepiej żeby to było komercyjne). 

Aplikuję głownie na stanowisko Juniora. Pracodawcy się odzywają ale jest sytuacja jaka jest, nie wiem już sam jak zdobyć doświadczenie jak wszędzie to doświadczenie jest wymagane.

Dla tego pomyślałem o kursie, z którego pewnie dużo więcej się nie nauczę niż już umiem.

 

komentarz 19 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

brak 2 letniego doświadczenia (a najlepiej żeby to było komercyjne). 

musisz próbować aż się uda, próbuj na juniora przecież nie masz doświadczenia... 

więc szukaj ofert gdzie nie wymagają 2 lat, bo to chodzi o biznesowe. Niestety lepiej nie będzie "Teraz wszyscy idą w IT"... będzie co raz trudniej.  Samemu nie zdobędziesz doświadczenia takiego, które liczy się dla pracodawcy chyba, że byś robił projekty na zlecenie zakładająć własną firme i potem mógł prezentować te projekty w oparciu o podpisane umowy  

Okej po kursie się nauczysz "ale dalej nie bedziesz miał - doświadczenia", bo kurs nie daje Ci "doświadczenia" które liczy się dla pracodawcy 

0 głosów
odpowiedź 24 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
raczej takie kursy ci nie pomoga ale tak naprawde to zalezy na tym czego oczekujesz. ja wybralbym studia poniewaz mozna sobie to wpisac w cv i duzo cie naucza jednak wlasnie nie stricte programowania. kursy cie naucza programowania a studia logicznego i algorytmicznego (chyba tak to sie nazywa) myslenia co ci pomoze sie pozniej samemu nauczyc programowania. radzilbym wiec rzucic pomysl kursow i wziac sie za studia, a ewentualnie potem sie uczyc samemu :)
1
komentarz 24 października 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
Kolego szanowny, sprawdzamy daty postów i nie odkopujemy tematów.
komentarz 24 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
o kurde sory xD nie zauwazylem

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 370 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shefi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 518 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maciekwo Początkujący (250 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...