• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wspólna nauka programowania

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
639 wizyt
pytanie zadane 17 października 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Dagmara29 Nowicjusz (150 p.)

Szukam ludzi do wspólnej nauki programowania, na początek chętnie HTML, CSS i JS. W przyszłości także back. Poza tym chciałabym wspólnie zgłębiać grafikę. Na tę chwilę znam podstawy HTML i CSS, Gimpa i CANVY. Czasem dysponuję głownie weekendy. Po dokończeniu studiów - za ok. 9 miesięcy wolnych chwil będzie dużo więcej. W przyszłości, po fazie zdobywania umiejętności chciałabym wspólnie realizować projekty. Jestem z Legnicy. Współpraca stacjonarna jest zatem możliwa w ramach Dolnośląskiego. Online też będzie super. Poza tym IT interesuję się szachami i nauką języków obcych. Wspólna nauka języków może być kolejnym obszarem współpracy. Jestem pełna zapału do pracy, brakuje mi tylko ludzi do współdziałania.

Kontakt do mnie: 784 774 818

Łączę Serdeczności

komentarz 17 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
a JS to jest front?
komentarz 17 października 2021 przez Utlamo Obywatel (1,540 p.)
Javascript(JS) jest to front, chodź istnieje coś takiego jak node.js czyli silnik lokalny javascript.
Zwykle jest to front, ale można też robić back.
1
komentarz 17 października 2021 przez Dagmara29 Nowicjusz (150 p.)

Thanks smiley Nie miałam zdrowia by zamieścić taką odpowiedź... dlaczego w tym kraju ludzie się tak nienawidzą? Cokolwiek chcesz zrobić to dziesięciu Cię gasi. Nie chcę się tu wdawać w jakąś awanturę. Po prostu zrobiło mi się przykro, ot cała sprawa.

komentarz 17 października 2021 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

Trafna diagnoza. Zgaduję, że odpowiedź na to będzie taka: "a co w tym pytaniu jest złego", "to było pytanie techniczne" i "wogóle nie było w tym nic aby kogokolwiek zniechęcać". Chociaż ewidentnie widać, że to pytanie mega dużo wniosło do sedna dyskusji laugh

Jeśli tylko ograniasz angielski na na B1 to załóż podobny wątek na forum międzynarodowym, większe szanse na przyjaźniejszą odezwę ;)

komentarz 17 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@Utlamo, avascript(JS) jest to front

a w czym jest pisany NODE.js?
A co to jest XHR, albo AJAX? :) sczególnie ten drugi, który jest techniką :) .
Po prostu czym jest pojęcie fornt? 

Using a technique called AJAX, JavaScript code can also actively retrieve content from the web (independent of the original HTML page retrieval), and also react to server-side events as well, adding a truly dynamic nature to the web page experience.

więc o ile fakt, faktem front-endem nazywamy zbiorczo HTMl,CSS i JS jako powiedzmy zestaw technologi umożliwiających  tworzenie strony i interakcji użytkownika, ale warto zbaczać na słowa :) bo walnięcie czasami takiego czegoś na rozmowie rekrutacyjnej bardzo, ale to bardzo denerwuje :) i świadczy często o tym, że autor słów posługuje się czymś czego nie rozumie/
Oczywiście nie mam na myśli tutaj w kwesti tego co autor tematu napisał, ale ogólnie np przy częstym stosowaniu słowa "REST" albo REST API, ktoś myśli że jak stosuje protokuł HTTP i metody GET/PUT/POST ...itd. to jest REST :D. a nie wcale nie jest. 

2
komentarz 17 października 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Dagmara29, Dodam od siebie, że code review może wyglądać podobnie. Precyzując, Twój pomysł może zostać "zgaszony" i nie należ się tym przejmować, bynajmniej emocjonalnie. Kwestia by wyciągnąć z tego wnioski. Semantyka w mojej ocenie jest niesamowicie ważna, szczególnie, że język polski oferuje sporą grupę precyzyjnych określeń(pewnie przez swoją rozciągliwość) w porównaniu do angielskiego. Co należy wykorzystywać.

Osobiście sądzę, że zwrot

Szukam ludzi do wspólnej nauki programowania, na początek chętnie HTML, CSS i JS. W przyszłości także back. 

jest jasny i nie ma w nim niedomówień. Przynajmniej z punktu widzenia kogoś, kto nie zaczyna programować. 

Na marginesie, podawanie numeru telefonu w taki sposób, to zły pomysł. 

Jeśli tylko ograniasz angielski na na B1 to załóż podobny wątek na forum międzynarodowym, większe szanse na przyjaźniejszą odezwę ;)

B1 nie pozwoli na swobodną wymianę informacji. 

 

1
komentarz 17 października 2021 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

Poziom B1 prezentują osoby posługujące się językiem obcym w stopniu średnio zaawansowanym. Potrafią one z łatwością komunikować się z rodzimymi użytkownikami danego języka obcego.

 To jest definicja jaką podpowiada Google jako pierwszy wynik ¯\_(ツ)_/¯

Z moich obserwacji wynika również, że ludzie z B1 umieją się dogadać z klientami zagranicznymi. Może nie jest to dla nich łatwe bądź przyjemne, ale w pełni możliwe.

No ale każdy ma tam swoje zdanie na dany temat. Ja bym zachęcał nawet z B1 smiley

1
komentarz 17 października 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Może i pierwsze, tylko wklejanie połowy zdania nie ma sensu. Powinno być "Potrafią one z łatwością komunikować się z rodzimymi użytkownikami danego języka obcego na znane sobie tematy.". Luźna rozmowa odpada. https://www.etutor.pl/help/advancement-levels/level/b1
komentarz 17 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
@tkz słuszna uwaga, też miałem o tym pisać- generalnie nie radze podawac NR TELEFONU, bo go można do celów "nieprzyjemnych" dla właściciela wykorzystać, jest to ryzykowne, a nawet nie wiem czy nie łamie prawa na forum.
1
komentarz 18 października 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie wydaje mi się, aby podanie publicznie swojego własnego numeru telefonu na forum miało łamać prawo. Jeśli ktoś świadomie chce to zrobić, to nie widzę powodu dla którego mielibyśmy tego zabronić. To nie wygląda jak przypadkowe wstawienie numeru, tylko podanie go celowo. Może to też być telefon służbowy albo założony tylko do tego celu, choć zapewne większość ma jeden nr.

Ze swojej strony mogę więc jedynie ogólnie przypomnieć pytającej, że podając numer tutaj staje on się w zasadzie publiczny - warto rozumieć, że każdy go może zobaczyć, na niego zadzwonić, jak się zaindeksuje w Google to pewnie każdy będzie mógł go wyszukać, powiązać z postami na forum i profilem danej osoby (gdzie można też wprowadzić imię i nazwisko lub inne dane umożliwiające zidentyfikowanie osoby). Jest też pewne ryzyko, że jakieś boty szukające maili/telefonów do spamowania mogą go wyłapać.

Czy numer pozostawić w poście czy nie zostawiam w gestii autorki - w razie czego edycja pytania to pierwsza ikona od prawej (ołówek) pod treścią, można numer spokojnie wyrzucić i poprosić o kontakt np. przez prywatne wiadomości forum, nie ujawni się też wtedy emaila.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 354 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alexandra96 Początkujący (280 p.)
+13 głosów
11 odpowiedzi 1,691 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2016 w Nasze projekty przez cute kouhai Początkujący (340 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...