• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca magisterka Informatyka

Object Storage Arubacloud
–1 głos
297 wizyt
pytanie zadane 16 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez MichalO Początkujący (310 p.)
Hej,

Niedługo zaczynam pisać pracę magisterską na kierunku Informatyka. Chciałbym poruszyć temat zarządzania użytkownikami w systemach Windows i Linux. Promotor powiedział, że widzi to tak, że skończy się jedynie na 1 tabelce porównawczej i na niej może się skończyć. Są dość duże podobieństwa w zarządzaniu użytkownikami w tych obu systemach i to dla promotora wygląda tak, że to będzie jedynie porównanie dokumentacji. Macie jakiś pomysł jak rozwinąć ten temat żeby było więcej badań/porównań?
1
komentarz 16 października 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
I w sumie ma rację, bo temat zarządzania kontami użytkowników nie jest jakoś strasznie rozbudowany.
komentarz 16 października 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)

@MichalO, Promotor zgodził się na taki temat/zagadnienie? 

4
komentarz 16 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
mam rozwiązanie: nie brać się za temat, którego sam nie potrafisz rozwinąć. To jest twoja praca. i twoj temat, skoro nie masz na tyle wiedzy i tresci, nie strzelaj sobie w kolano.
komentarz 16 października 2021 przez MichalO Początkujący (310 p.)

@j23, dlatego pytam co można by było rozwinąć, ewentualnie też można dołożyć konfiguracje innych elementów i tym samym przekształcić tytuł tematu pracy 

2
komentarz 16 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
no, ale zrozum bierzesz się za pracę twojego tematu a juz na starcie masz problem z materiałami etc. To nie jest też takie proste, nie możesz sobie dobrowolnie brać w pracy treści z internetu i przepisywać, bo to będzie plagiatem. Dodatkowo, jeśli korzystasz z grafik w dokumentacjach etc, to musisz mieć licencje na nie, lub dopytywać się czy taką trzeba mieć. Tzn. strony zwykle informują, że można dobrowolnie korzystać tak/lub nie z źródeł i materiałów, ja mówie z autospji :) bo jeśli już na starcie masz problem to potem podczas recenzji albo samej pracy z promotorem jak Ci bedzie zwracał do poprawek to zarobisz się, dodatkowo.. jak Ci JSA zwróci pracę to już będziesz pogrzebany
1
komentarz 16 października 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Tak offtopowo - Wiciorny, komu zalazłeś za skórę, że tak cię zgłaszają, a rano był nawet post na twój temat (ale poszedł do kosza) :)
2
komentarz 16 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
edycja 16 października 2021 przez Wiciorny
Jestem zbyt szczery, a czasami bezczelny przytym. Okej jestem tego świadomy, czasami poziom bycia szczerym bezczelnym gościem jest wysoki gdy ktoś zadaje głupie pytanie, albo pytanie ktore faktycznie jest ... troszeczke okazem "mnie sie nie chce, inni zrobią za mnie".
Więc to też tego typu, ale jest lepiej niż było, dawniej byłem bardzo chamski teraz juz się poprawiłem znacznie.
Nie ubliżam z wiekiem, ale dosadnie staram się przekonać, tutaj np autora... że sobie sam KŁOPOT robi, a nieświadomy tego jest jeszcze bo to pewnie jego pierwsza praca.

Ja już też nawet od dawien dawna nic tutaj nie minus wałem bo stwierdzam, że prawo pytań ma każdy, a to jakie już zadaje to jego sprawa.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,452 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 706 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...