• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual studio code c++ instalation

0 głosów
73 wizyt
pytanie zadane 14 października w C i C++ przez Bartek12 Mądrala (5,450 p.)
Czy istnieje sposób na zainstalowanie do visual studio code c++ bez używania praw administratora?
komentarz 14 października przez tkz Nałogowiec (40,800 p.)
Nie instalujesz bibliotek do edytora, a do kompilatora. Najszybciej będzie zainstalować menadżera paczek, nie wiem, czy msys2 wymaga admina. Druga opcja, to ściągasz projekt i sam go budujesz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 października przez Velta Nałogowiec (43,550 p.)

Jest wersja instalatora dla konkretnego użytkownika w systemie.

komentarz 14 października przez Bartek12 Mądrala (5,450 p.)
mam już visual studio code, tylko nie wiem jak zainstalować biblioteki do c++ bez uprawnień administratora
1
komentarz 15 października przez j23 Mędrzec (164,400 p.)
Jakie biblioteki?
komentarz 16 października przez Bartek12 Mądrala (5,450 p.)
np. Mingw
1
komentarz 16 października przez j23 Mędrzec (164,400 p.)

MinGW to nie biblioteka, tylko kompilator (i wszystkie niezbędne pliki). Jeśli mnie pamięć nie myli, nie musisz mieć praw admina, by go zainstalować. Zmienną PATH także możesz ustawić bez uprawnień (dla danego usera). Inne biblioteki wykorzystywane w projektach mogą być gdziekolwiek, nie musisz mieć uprawnień, by ich używać.

komentarz 7 godziny temu przez Bartek12 Mądrala (5,450 p.)
a czy istnieje jakiś sposób żeby MinGW działał bez zmieniania zmiennych środowiskowych?
komentarz 56 minuty temu przez j23 Mędrzec (164,400 p.)

Zmienną PATH zmieniasz po to by:

• móc kompilować używając jedynie polecenia gcc/g++, bez podawania pełnej ścieżki do kompilatora.
  • skompilowane programy wiedziały, gdzie szukać standardowych bibliotek. Wymagane biblioteki możesz wrzucić do katalogu z exe lub kompilować z opcją -static.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 55 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 461 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

85,253 zapytań

134,062 odpowiedzi

297,274 komentarzy

56,338 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...