• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchamianie projektu Laravel oraz Symfony po formacie (Ubuntu)

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
135 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w PHP przez Dick91a Nowicjusz (120 p.)

Cześć forumowicze. Zgłaszam się do was z pewnym problemem, którego nie udało mi się wygooglować :O .
Zostałem zmuszony do formatu mojego Ubuntu. Najsampierw zrobiłem kopie zapasową lampa na dysku zewnętrznym. Po instalacji systemu, programów ect mam spory problem. Jak po formacie uruchomić i działać dalej na projektach w Symfony oraz Laravel? Co najlepsze szukałem w google, nawet pisząc po angielsku i wyświetlało jak zainstalować symfony, jak zainstalować serwer ect. No super a to czego szukam nie było nawet na końcu drugiej strony wyszukiwarki (ogólnie google się bardzo popsuło, ich algorytmy ostatnio bardzo szwankują)!!!!!
Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za pomoc.


 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 października 2021 przez Mihoteo Bywalec (2,360 p.)
edycja 25 października 2021 przez Mihoteo

Jeśli pobrałeś na nowo projekt z repozytorium to zrobiłbym na pewno te kroki:
Zainstalował na nowo pakiety PHP używając composera można to zrobić komendą

composer install

jeśli masz jakiś frontend na vue/react/angularze to dopisał jeszcze

npm install

jeśli nie masz no to można to pominąć.
Na pewno stworzyłbym plik .env jeśli go nie masz czyli skopiować .env.example jako .env i do tego wygenerował nowy klucz aplikacji.

php artisan key:generate

Jeśli jednak skopiowałeś projekt na pendriva i wkleiłeś to na kompa te kroki nie będą potrzebne. W takim wypadku zakładam, że brakuje ci instalacji pakietów.
No i jeśli aplikacja korzystała z bazy danych nie sqlite a innej to wykonałbym migracje bo jeśli kopii zapasowej nie zrobiłeś to wszystkie dane zostały utracone przy formacie
 

php artisan migrate

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 199 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2020 w PHP przez Babulec Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2021 w PHP przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...