• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wypracowanie dokumentu mapowania ról biznesowych na role systemowe

+1 głos
26 wizyt
pytanie zadane 14 października w Inne języki przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Temat z analizy biznesowej, nie wiedziałem w jakiej kategorii umieścić.

Jak do takiego tematu podejść? To co mam to diagramy BPMN w Enterprise Architect(aktorem biznesowym jest konkretny „tor”. Przykładowo mam tor „Biuro Administracyjne”. Mam również tabelkę w Word ze wszystkimi aktorami(rolami)biznesowymi. W takiej tabelce mam informację o tym jaki to aktor biznesowy, w jakim procesie BPMN się znajduje oraz krótki opis aktora. Przykładowo taki aktor „Biuro Administracyjne” obsługuje sprawy związane z pozyskiwaniem/zbywaniem praw do nieruchomości. Jak się podchodzi do takiego mapowania z aktora biznesowego na systemowego?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 października przez Wiciorny Mędrzec (177,430 p.)

Swego czasu jak przygotowywałem prace z architektury
https://edu.pjwstk.edu.pl/wyklady/pri/scb/main161.html
tutaj jest dużo treści, bardzo łatwo na tej podstawie to mapować- kwestia też jakie wymagania masz i czy sam nie musisz ich stworzyc dodatkowo

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
–2 głosów
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2020 w Java przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 50 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

85,252 zapytań

134,061 odpowiedzi

297,271 komentarzy

56,338 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...