• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

kali linux brak wifi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
458 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

pamiętam że jakiś etap w instalcji systemu musiałem pominąć i teraz nie mam wifi wogóle próbowałem instalować jakieś sterowniki, compat wirales itp z poradników ale nic nie działa. znalazłem na stronie oficjalny sterownik do tego laptopa co ja mam ale jest tylko na win 7 co zrobić?

komentarz 14 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Masz Zainstalowane firmware? I czy masz jakieś doświadczenie z linuxem?
komentarz 14 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
nie mam doświadczenia z linuxem, próbowałem robić to "https://www.linuxportal.pl/wpisy/instalacja-sterownikow-do-wi-fi-id182915" ale nie działało
komentarz 14 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

No to ewidentnie kali linux nie jest dla ciebie. Wybierz sobie na początek jakąś prostszą dystrybucję np. ubuntu, mint, popOs czy zorin a nie od razu pchasz się w kaliego

komentarz 15 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
aha XD
komentarz 15 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Rozwiniesz myśl? "aha XD" tutaj nic nie rozwiewa
komentarz 15 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
nie, poprostu tyle co się już nasłuchałem ludzi mówiących że kali linux nie jest dla mnie bo nie umiem bardzo dobrze linuxa
komentarz 15 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
No ponieważ taka jest prawda. Nawet sami twórcy odradzają go jako 1 linuxa. Sam też z doświadczenia wiem że kali na pierwszego linuxa to nie najlepszy pomysł
komentarz 15 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
a jednak moim pierwszym linuxem bedzie kali linux
komentarz 15 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ok, niech będzie. Ale dlaczego? Dlaczego akurat kali, bo to distro "hakerów"? A czemu nie parrotOS, czy blackArch?
komentarz 15 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
tak, instaluje kali linuxa bo myśle że jak go zainstaluje na komputerze magicznie zostane hakierem bo to jest system dla hakerów
komentarz 15 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ok, a tak na poważnie? (bo to chyba sarkazm nie)
komentarz 15 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
nie, to nie był wcale sarkazm co ty
1
komentarz 15 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ok to dla twojej świadomości do bycia hakerem trzeba jeszcze umiejętności
komentarz 19 października 2021 przez cihyboj Nowicjusz (240 p.)

a jednak moim pierwszym linuxem bedzie kali linux


@koleś34, to napraw sobie wifi albo korzystaj bez internetu - w czym problem laugh Zainstaluj system od nowa i nic nie pomijaj - ucz się.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 377 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 324 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 596 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...