• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciągły restart laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
335 wizyt
pytanie zadane 10 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez 01001G Nowicjusz (160 p.)
Witam,

Laptop cały czas działał normalnie, do momentu wymiany dysku na nowy ssd (wcześniej HDD), podczas wgrywania windowsa wszystko szło dobrze puki nie doszło do momentu gdy instalator musi ponownie uruchomić komputer, po tym nie było obrazu nie reagował na wejście biosu ani wybór boot. Na dysku wgrałem widnowsa z innego komputera po czym podpiąłem go do laptopa, obraz czarny nic się nie działo ale mogłem wejśc w bios,(UEFI) zmieniłem kolejność aby dysk był na pierwszym miejscu, nic to nie dało. Podpiąłem wcześniejszy dysk, który tam siedział (z wgranym windowsem) wszystko działało jak należy tak jak było to wcześniej. Następnie w biosie zmieniłem na AHCI z IDE i znów podpiąłem dysk ssd, nic to nie dało. Znów podpiąłem dysk hdd i znów działało wszystko jak należy. Zresetowałem bios do ustawień domyślnych (będąc w biosie) i laptop przestał odpowiadać na jakiekolwiek kombinacje klawiszowe, zaczął się sam resetować tzn. włącza się wentylator pracuje następnie przestaje pracować lecz diody od zasilania świecą i znów się włącza i tak w koło macieja. Zmieniałem zasilacze, zmieniałem baterie, ( na baterii i pod przewodem jest to samo) zmieniałem znów na dysk hdd ale już nic to nie daje, laptop nie odpowiada, wszystkie taśmy sprawdzone/podłaczenia. Przepinałem oraz wymieniałem ram. Dysk ssd na innym komputerze tym na którym wgrywałęm win działa prawidłowo na innym również działa prawidłowo. Laptop na chwilę obecną nie reaguje na jakikolwiek bodziec. Laptop jest całkowicie rozebrany bez matrycy w samej obudowie nie zamkniętej,(na ogół jest wsadzony tylko żeby się nie kurzył ani ni zniszczył) służył mi do nauki i testów.

Sprzęt o którym mowa:

Acer aspireAcer E1-571G  Procek: intel core i3-3120m
komentarz 14 października 2021 przez 01001G Nowicjusz (160 p.)
edycja 15 października 2021 przez 01001G
Wszystko zaczęło się od przywrócenia ustawień domyślnych biosu, uważam że zimny lut można wykluczyć ale gdy będę miał dostęp do  hotaira na pewno nie omieszkam go użyć. Jak mi czas pozwoli postaram się zakupić arduino i spróbuję sflashowac bios. ( jak nie bo niestety czas zazwyczaj jak sklepy zamknięte to przez internet zamówię i dam znać co z tego wyszło, wątek trzeba zamknąć jak najszybciej czy można poczekać z zamknięciem póki nie zostanie wyjaśnione? ) chyba że są jakieś jeszcze pomysły to bardzo chętnie skorzystam.
komentarz 14 października 2021 przez draghan VIP (106,230 p.)

wątek trzeba zamknąć jak najszybciej czy można poczekać z zamknięciem puki nie zostanie wyjaśnione?

Nic nie trzeba na siłę zamykać. ;)

komentarz 15 października 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

(...) postaram się zakupić arduino i spróbuję sflashowac bios.

Zanim kupisz Arduino sprawdź, czy w ogóle da radę nim zaprogramować twój chip.

komentarz 13 listopada 2021 przez 01001G Nowicjusz (160 p.)
Witam, finalnie laptop przeszedł przez 2 specjalistów, żaden nie wie co się stało.

Spróbuję ostatniej metody jaka mi przyszła do głowy czyli do piekarnika na 200°C, wcześniej podgrzewałem tylko suszarką gorącym powietrzem, nic nie dało.
komentarz 13 listopada 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Suszarka nie nagrzeje płyty na tyle, by potencjalne zimne luty pod którymś układem BGA zaczęły (tymczasowo) przewodzić.

Piekarnik od biedy może być, ale testować powinieneś gorącą płytę, co może być problematyczne.

I dałbym mniej niż 200°C, może 160°C.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 października 2021 przez 01001G Nowicjusz (160 p.)
Każda część możliwa do wypięcia, wypiąłem, styki były czyszczone. Problem zaczął się w momencie przywrócenia ustawień domyślnych w biosie, czy podczas tej czynności mogło coś takiego się stać? Uważam że jest to nie możliwe ale nie mam dużej wiedzy. Kiedyś wystąpiła identyczna sytuacja jak teraz, nie wiem co było przyczyną jak również nie wiem jak się naprawił, ponieważ w pewny dzień po prostu wrocil do żywych i było wszystko dobrze przez kilka lat.  Mniej więcej wiem jak to zrobić ale tylko multimetrem co jest niewystarczające jak mniemam. Czy mógłbym spróbować czegoś jeszcze?  Szukałem dokumentacji ale znajduje płytę z tym samym oznaczeniem, która jest jednak inna i siedzi w lenovo.

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź

Pozdrawiam
komentarz 12 października 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Przenieś to do komentarza, bo @PreZmyk może nie zauważyć twojej odpowiedzi (powiadomienia o odpowiedziach dostaje tylko OP. Tutaj dyskutuje się w komentarzach).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 415 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 1,437 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...