• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Z czego składają się gry komputerowe i inne programy?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
495 wizyt
pytanie zadane 8 października 2021 w Offtop przez livingr4t Nowicjusz (200 p.)
Uszanowanie

Znacie może książki, strony internetowe, tutoriale albo inne źródła wiedzy, które pomogłyby mi odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania o budowie programów komputerowych, szczególnie gier? Co robi każdy plik, który znajdę w folderze z grą? Czym jest silnik gry i czy da się go napisać np. w notepadzie i połączyć z innymi plikami, by powstała z tego gra? Jak zrobić, by bez użycia programów zewnętrznych powstało coś na kształt np. Tibii? Jak to kurde jest, że z tych wszystkich plików i folderów powstaje takie cudeńko jak na przykład World of Warcraft?

Takie fundamentalne pytania mnie męczą po prostu...W guglach próbowałem coś szukać na ten temat, ale tak na dobrą sprawę to nawet nie wiem co mam w wyszukiwarkę wpisać, dlatego wolę Was zapytać.

Pozdrawiam i życzę spokojnego dnia.
komentarz 8 października 2021 przez dziablo Użytkownik (940 p.)
Zgoogluj handmade hero

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 października 2021 przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
Popularne silniki gier: Unity, Unreal Engine itd.

W C# masz chociażby Monogame, w Pythone pyGame, w C++ było bodajże Allegro, SFML itd.

Wygugluj frazy "tworzenie gier", "tworzenie gier [język programowania]" itd, w zależności od platformy gry używać można róznych bibliotek, silników. Ta spora masa plików i folderów zlepia w całość właśnie dzięki odpowiedniemu zastosowaniu np. Unity.
0 głosów
odpowiedź 8 października 2021 przez VBService Ekspert (252,660 p.)
edycja 8 października 2021 przez VBService

Zobacz np. ile w jednym wydawnictwie można znaleść ciekawych książek w tym temacie (większość cen tych książek przystępna). Tam też znajdziesz kurs video.

JAK ŁATWO STWORZYĆ WŁASNĄ GRĘ FPS ZA DARMO? || CryEngine 5 SDK: Poradnik (#1)

Podobne pytania

–1 głos
4 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2020 w Offtop przez niezalogowany
+1 głos
3 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 11 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w Offtop przez Geckon Nowicjusz (130 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...