• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer DNS i własna domena

Object Storage Arubacloud
0 głosów
326 wizyt
pytanie zadane 7 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
Cześć mam serwer www (apache) i mam przekierowany port ale jak każdy wie no podawanie ciągu liczb nie jest zbyt przyjemne (zewnętrznego dresu ip) i tu się rodzi temat domeny niby można wykupić na np. home.pl  no ale ja lubię odkrywać nowe i eksperymentować a akurat mam możliwości postawienia 2 serwera jak pomyślałem tak zrobiłem postawiłem serwer dns  (bind9 linux) i problem taki że domena nie działa nawet w lokalnej sieci i znalazłem że niby trza w ustawieniach karty sieciowej zmienić chyba bramę dns (już nie pamiętam)  i faktycznie niby działa ale nie Bendę kazał każdemu kto chce na stronę wejść przyjechać pod mój dom i sę w ustawieniach grzebać .  więc jestem w punkcie wejścia musze podawać adres ip, próbowałem przekierować port serwera dns na ruterze ale jak się pewnie domyślacie to nic nie dało. w sumie nie wiem co robi jestem w dup** i nie wiem co mam dalej robić z tym problemem

Ps. niby dla testów i zabawy to robię ale poratujcie odpowiedzią bo dręczy mnie to
komentarz 7 października 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)
Nie jestem ekspertem ale w home.pl podajesz adres swojego serwera DNS i z czego się orientuje musi być on zewnętrzny.  A w apache możesz skonfigurować virtual hosta - tak działa name hosting

Ps. Adresy DNS możesz nadawać klientom automatycznie poprzez dhcp
komentarz 7 października 2021 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
W sensie home.pl to był przykład strony do wykupywania domen a apache to chodziło tylko o to że mam serwer ze stroną internetową a nie jakimś mnecraftem taka informacja dodatkowa aby nikt potem nie pytał dhcp to w ogóle inna bajka to protokół do nadawania wewnętrznych Aresów urządzeń w sieci

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 31 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 261 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Piotr Szramowski Użytkownik (860 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...