• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po jakim czasie nauki będę wiedział że to moja pasja?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
662 wizyt
pytanie zadane 5 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Po jakim czasie nauki dane rzeczy będę wiedział że to moja pasja?
2
komentarz 5 października 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Takie rzeczy to raczej się wie dość szybko, często jeszcze przed naukąwink

Jeżeli masz takie dylematy to raczej nie jest to czego szukasz... A może brakuje Ci tylko chęci?

komentarz 6 października 2021 przez pionas0407 Gaduła (4,620 p.)
Niektóre osoby nabierają pasji wraz z wyzwaniami pojawiającymi się w trakcie nauki :).

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

No jeśli teraz to nie jest twoją pasją, to nie stanie się ... jeśli nie widzisz w tym przyjemności, celu ... nie jest to dla CIebie ciekawe, interesujące. Zadaj sobie pytanie, po co to robisz?

 

Hobby (pasja, pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby

więc to jest coś, co robisz dla siebie nie z obowiązku w czym lubisz grzebać. Ja uwielbiam np architekturę systemu i to moja pasja, programowanie też, gdyż programowałem dla siebie, do gier dla funu :D  jak już byłem mały, nie myślałem wtedy o celu  jako nauce, pracy bo chciałem być strażakiem, a potem prawnikiem a mimo to dla hobby programowałem.  

+2 głosów
odpowiedź 6 października 2021 przez reskilledio Początkujący (370 p.)
Zapalić się do nowej pasji można bardzo szybko, jednak z czasem po pół roku, po roku lub dwóch, jeśli dalej czujesz satysfakcję i radość z tworzenia oprogramowania (bo zakładam, że "dana rzecz to kodowanie") to masz już potwierdzenie, że to jest to.

Jednak nie traktowałbym pasji jako warunku koniecznego do realizowania się w świecie IT. Możesz traktować programowanie ambiwalentnie jako narzędzie, a czerpać energię możesz z innych rzeczy: pracy w zespole, przedstawiania produktu, widzenia mierzalnych efektów Twojej pracy itd.

Po za tym IT to nie tylko programowanie, to też design, sprzedaż, marketing, zarządzanie projektami itp.
Nie jest to gra zero-jedynkowa, jeśli lubisz programowanie i widzisz progres w swoim rozwoju to wystarczy, nie musi to być miłość na całe życie i jedyna pasja, może być rzemiosłem, które otworzy Ci z czasem nowe drzwi możliwości.
+1 głos
odpowiedź 6 października 2021 przez Osse Dyskutant (7,510 p.)
Takie coś" sam zauważysz, nikt ci tego nie powie, nie przeczytasz też o tyn w internecie. To tak jakbyś pytał : Ile muszę zjeść jabłek abym zobaczył że je lubię.
0 głosów
odpowiedź 23 października 2021 przez jqakubx Użytkownik (740 p.)
Ja bym spojrzał na to z drugiej strony. Przeczytałem kiedyś że pasja powstaje gdy robimy coś, co z czasem zaczyna nam wychodzić coraz lepiej i zaczynają zadowalać nas nasze własne efekty. Także nie zrażałbym się jeśli na początku programowanie nie idzie zbyt dobrze ale nie przynosi satysfakcji.

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 675 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Crl_93 Początkujący (310 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 4,660 wizyt

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...