• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z rozumieniem składni JS'a przez urządzenie mobilne

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
74 wizyt
pytanie zadane 1 października 2021 w JavaScript przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)

Uruchomiłem swoją witrynę na urządzeniu mobilnym przeglądarce chrome w systemie operacyjnym Android i widzę w konsoli taki oto błąd : 

Uncaught TypeError: text.replaceAll is not a function

No i rozumiem co to znaczy. Metoda replaceAll została niedawno wprowadzona i część przeglądarek może tego nie rozumieć. Ale w tej sytuacji według mnie nie ma to sensu gdyż : wersja chrome jest najnowsza jaka może być bo została dzisiaj zainstalowana - więc chyba powinna to ogarniać. No O.K - ale nawet pomijając ten fakt i tak coś się nie zgadza. Kod jest kompilowany webpack'iem.

W pliku package.json ustawiłem klucz o nazwie "browserslist" i nadałem mu wartość   "cover 99.5%".

Czyli jak rozumiem skompilowany kod powinien pokrywać 99.5% przeglądarek. Postępowałem zgodnie z instrukcjami : https://babeljs.io/docs/en/babel-preset-env#browserslist-integration   oraz  https://github.com/browserslist/browserslist#queries

Nie mniej po przekompilowaniu nadal pojawia się ten sam błąd. Podejrzałem skompilowany plik i nadal replaceAll jest widoczne. Źle skonfigurowałem babel'a?

Korzystam z laravel.mix oto kod

.options({ processCssUrls: false })

.babelConfig({

plugins: ['@babel/plugin-syntax-dynamic-import', "@babel/plugin-transform-modules-commonjs"],

presets: ["@babel/env"]

})

Package.json

{
    "private": true,
    "browserslist": "cover 99.5%",
    "scripts": {
        "development": "mix",
        "watch": "mix watch",
        "watch-poll": "mix watch -- --watch-options-poll=1000",
        "hot": "mix watch --hot",
        "production": "mix --production"
    },
    "devDependencies": {
        "@babel/core": "^7.12.16",
        "@babel/helper-compilation-targets": "^7.12.16",
        "@babel/plugin-syntax-jsx": "^7.12.13",
        "@babel/preset-env": "^7.15.6",
        "@babel/preset-react": "^7.12.13",
        "@types/webpack-env": "^1.16.2",
        "@vue/compiler-sfc": "^3.2.4",

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2019 w JavaScript przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 173 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2020 w JavaScript przez maslokeeper01 Użytkownik (620 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...