• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ze stroną internetową - hosting, domena

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
388 wizyt
pytanie zadane 30 września 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Radimir Nowicjusz (160 p.)
Cześć,

jakiś czas temu wykupiłem hosting na hitme.net.pl, a domenę na stronie ovh.com. Jednak od pewnego czasu gdy chcę wejść na stronę pojawia się komunikat: "Ta witryna jest niedostępna ... DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN". Pisałem do supportu z hitme i tam dowiedziałem się, że wszystko jest w porządku. Jeżeli chodzi o opłaty to jest opłacone. Z supportem jak na razie nie odkryłem możliwości kontaktu. Co mógłbym sprawdzić, zmienić aby strona zaczęła ponownie działać, proszę o wskazówki za które z góry dziękuję.
komentarz 30 września 2021 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Czy strona działa z poziomu innej sieci, lub urządzenia?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 września 2021 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Czy na pewno przekierowałeś w sposób prawidłowy domeny? Wyróżniamy różne rodzaje przekierowań:

  • A - przekierowanie adresu strony. Po takim przekierowaniu (na DNSy docelowego serwera) musisz złapać i skierować adres na konkretny folder za pomocą .htaccess (jeżeli to Apache),
  • MX - serwer poczty. Jeżeli przekierowałeś rekordem A adres na inny serwer, to zmień adres w MX na adres ip serwera, gdzie poczta działa, inaczej poczta nie będzie działać.
  • NS - przekierowanie strony i poczty. Wyłapujesz takowe po przypisaniu domeny w panelu administracyjnym.
  • AAAA - analogicznie jak A, ale dla IPv6,
  • CNAME - tego nie kojarzę, ale wiem że wykorzystuje github: https://docs.github.com/en/pages/configuring-a-custom-domain-for-your-github-pages-site

Na Twoim miejscu spingowałbym adres gdzie masz wykupiony serwer. Jeżeli fingowany jest ten sam adres IP co domeny, to coś się musiało stać — może serwery zostały przeniesione? Wiem, że cyberFolks miało ostatnio taką akcję i była konieczność zmiany DNSów.

komentarz 3 października 2021 przez Radimir Nowicjusz (160 p.)
Myślę, że przekierowanie domeny OVH na hosting HitMe  jest zrobione w prawidłowy sposób, ponieważ, strona na początku działała, a ponadto zostało mi to potwierdzone przez support HitMe oraz osobę związaną z tematyką tworzenia stron internetowych. Zrobiłem to w ten sposób, że na moim koncie OVH w zakładce "Serwery DNS"  wpisałem serwery które dostałem od HitMe oraz podałem ich adresy IP.

Dodatkowo zauważyłem, że na koncie mojego hostingu w HitMe pojawia się komunikat : "Wystąpił błąd podczas automatycznego odnowienia certyfikatu dla ...(i tu nazwa mojej strony)" - być może z tym jest problem, jak sądzicie?
komentarz 3 października 2021 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
To pewnie SSL, Lets Encrypt czy coś. Coś musi być na rzeczy, jeżeli nie może się odnowić automatycznie.

Spróbuj jeszcze te sposoby, chociaż nie kładę w nich wielkiej wiary: https://domenomania.pl/centrum-wiedzy/dns_probe_finished_nxdomain-co-to-i-jak-naprawic
0 głosów
odpowiedź 30 września 2021 przez Radimir Nowicjusz (160 p.)
edycja 3 października 2021 przez Radimir

Sprawdzałem możliwość wejścia na stronę na innych urządzeniach, podpinałem się pod inne sieci i cały czas występuje ten sam błąd:

 

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 19 września 2015 w HTML i CSS przez Mariusz Szczerbal Użytkownik (580 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 150 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...