• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak ładowania baterii w laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
532 wizyt
pytanie zadane 30 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Lubieciastko Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry.

Pisze tutaj ponieważ nie mam pomysłu co zrobić dalej. Przedstawię sytuację

Mam laptopa Acer aspire vx5-591 i nie ładuje mi laptop a właściwie gdzieś jakby coś nie stykało bo czasem ładuje parę minus jeśli przewód nie zostanie poruszony.

Po pewnym czasie wejście gniazda się strasznie nagrzewa.

 Dodam że wymieniłem zasilacz i wejście w laptopie. Wyciągnąłem baterie w celu zresetowania pamięci itd. czy to może być wina baterii skoro czasem łapie a czasem nie ? Czy pozostaje opcja udania się do serwisu ? Pozdrawiam
komentarz 30 września 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Sam wymieniłeś gniazdo? Po wymianie nie nagrzewa się?
komentarz 30 września 2021 przez Lubieciastko Nowicjusz (120 p.)
sam wymieniałem i nadal sie nagrzewa
komentarz 30 września 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Samo gniazdo się nagrzewa, czy może jakieś elementy obok?

To trochę dziwne, że wymienione gniazdo (i - jak rozumiem - wtyk z zasilaczem) cały czas się grzeje.
komentarz 30 września 2021 przez Lubieciastko Nowicjusz (120 p.)
Same gniazdo w środku laptopa a końca przewodu nic więcej. Tak zostało wszystko wymienione. Wiem że jest dziwny przypadek bo już przejrzałem wiele forum i nic nie potrafiłem znaleźć
komentarz 30 września 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Grzanie się gniazda oznacza, że nie ma pełnego styku na złączach, co przy dużym prądzie może powodować wydzielanie się ciepła (i dalszą degradację styku).

Rzecz w tym, że Ty wymieniłeś gniazdo i ciężko mi uwierzyć w to, że to nowe (?) gniazdo ma tę samą usterkę.

Tak czy siak, jeśli nie bawisz się w elektronikę, nic tutaj sam nie zrobisz. Idź do serwisu.
komentarz 30 września 2021 przez Lubieciastko Nowicjusz (120 p.)
Kupiłem nowe oryginalne gniazdo otworzyłem laptopa wyciągałem stare i włożyłem nowe. Pytałem już znajomego też nie ma pomysłu ... Chyba pozostaje taka opcja ale co oddawałem u dwóch serwisantów to nie byłem zadowolony z ich pracy. Dużo kasy mało poprawnej pracy sklejanie nie do końca poprawne itd ...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,211 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez WojtaZio Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 636 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez ITshnyk Obywatel (1,800 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...