• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HP Desktop Pro 300 G3. Wyjęcie baterii CMOS nie naprawia BIOS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
469 wizyt
pytanie zadane 29 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez ciku81 Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry.

Jestem tu nowy i szukam pomocy.

W wymienionym w tytule desktopie HP w Biosie w zakładce security dałem przy wszystkich USB Disable (ehh) myśląc, że wyłączam Boot Security.

Teraz nawet gdy wyjmę baterie CMOS nie mam aktywnych portów USB.

Nawet gdy dzwoniłem do suportu HP to facet mówił że ciekawy przypadek i obiecał telefon jutro.

Ktoś ma pomysł co mogę zrobić?
komentarz 30 września 2021 przez niezalogowany
To co wyłączyłeś z powrotem włącz, albo wejdź do biosu i ustaw go do ustawień fabrycznych.
komentarz 30 września 2021 przez ciku81 Nowicjusz (120 p.)
Nie wytłumaczylem dokładnie.

Wyłączyłem porty USB a nie ma na płycie portów PS/2.

Co oznacza nie działające klawiatury.

Jak mam więc wejść do biosu
komentarz 30 września 2021 przez niezalogowany
To wyciągnij baterię od BIOSU na dwie minuty. Dopiero po dwóch minutach włóż.
komentarz 30 września 2021 przez ciku81 Nowicjusz (120 p.)
Takie operacje już robiłem.

Bateria była wyjęta na noc. Pojawia się komunikat że BIOS został zresetowany. I nic nie daje.

Włożyłem dziś do komputera kartę USB na PCI.

Karta działa i mam 4 USB z tylu. Klawiatura i mysz działają już ale dopiero po załadowaniu systemu.

Nie działają te wbudowane więc w razie potrzeby nadal nie użyje klawiatury na starcie czy nie zainstaluje systemu świeżego.

Nie jestem nowy w temacie więc standardowe procedury przerobiłem. Pytam bo może ktoś coś takiego przerabiał.

Czytałem na forach że w HP reset biosu nie zawsze nawet zdejmuje hasło.

To są pewnie opcje bezpieczeństwa.

Ale za każda próbę pomocy dziekuje
komentarz 2 października 2021 przez ciku81 Nowicjusz (120 p.)
Nie mogę kliknąć edycji więc nowa odpowiedź.

Udało mi sie dzięki pomocy człowieka z suportu HP.

HP Performance Advisor tak nazywa się program który dostałem od nich do sprawdzenia czy pomoże.

Najważniejsze że ma zakładkę do grzebania w Biosie.

Oczywiście najpierw musiałem mieć kartę z portami USB którą mogłem używać myszki i klawiatury po uruchomieniu Windows

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 29 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 531 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...