• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyciągnięcie baterii cmos

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 29 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Po własnoręcznej naprawie laptopa, podczas próby uruchomienia go następował automatyczny reset. Na ekranie nawet nic się nie zapalało. Po prostu laptop resetował się co ok 2-3s. Coś z tyłu głowy mi dzwoniło żeby odpiąć baterie cmos i spróbować uruchomić laptopa. Udało sie i teraz śmiga aż miło ( nawet z podpiętą baterią). Nie mogę sobie jednak przypomnieć dlaczego należało tak zrobić? Zna ktoś powód usterki oraz to jak wyciągnięcie baterii go naprawiło ? I skoro nie bylo baterii to dlaczego w ogóle bios zadziałał ?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 29 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
wybrane 30 września 2021 przez Szahid
 
Najlepsza
Zresetowałeś bios do ustawień fabrycznych. Bateria jest potrzebna tylko do podtrzymania ustawień biosu innych niż  fabryczne oraz zegara (sprawdź w biosie jaki masz czas, system operacyjny sam potrafi ustawić właściwy czas).
komentarz 29 września 2021 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Tak, zdaje sobie sprawe z resetu. Jednak dlacego pomógł on na autoreset po 2-3s pracy laptopa ? Przed rozkręceniem ( popsuciem) wszystko działało. Naprawiałem jedynie połamane zawiasy i wymieniłem pastene na procku
1
komentarz 29 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Dlaczego pomógł? Może podczas naprawy doszło do jakiegoś przepięcia./zwarcia i coś się w biosie poprzestawiało? Parafrazując: są w świecie komputerów rzeczy, o których Gatesowi się nie śniło :)

Ważne, że pomogło bez serwisu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 424 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 530 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2022 w Systemy operacyjne, programy przez oleksik Użytkownik (530 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...