• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Backup folderu windows.old

Object Storage Arubacloud
+1 głos
323 wizyt
pytanie zadane 27 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez KFC Użytkownik (610 p.)
Witam,

niedawno zainstalowałem sobie nowego Windowsa 11. Przeglądając Eksplorator plików znalazłem folder windows.old i dowiedziałem się że jest tam poprzednia wersja systemu (w tym wypadku Windows 10) i że jest on automatycznie usuwany po 10 dniach. A czy jak zapiszę ten folder w innym miejscu to będę mógł przywrócić tym Windows 10 po usunięciu tego oryginału? Wiem że ma on aż 30GB ale nie mam z tym problemu.

z góry dziękuję za pomoc,

Kamil

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 września 2021 przez VBService Ekspert (252,780 p.)

Po lekturze tego artykułu, teoretycznie można użyć folderu windows.old do przywrócenia systemu do wcześniejszej wersji, ale jak autor pisze "różnie, to bywa". Zaleca wykonanie pełnej kopi systemu przed aktualizacją.

Ja to bym zrobił kopię tego folderu przez spakowanie go choćby "zwykłym" zip-em. Zawsze zmniejszy się jego objętość i łatwiej będzie go kopiować na inne nośniki (Ważne gdy będziesz "pakował" folder windows.old, ustaw: Testuj zarchiwizowane pliki, żeby mieć pewność, że pakowanie przebiegło pomyślnie).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 515 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez vip2out Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...