• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapisywanie kodu html w bazie danych

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
550 wizyt
pytanie zadane 26 września 2021 w SQL, bazy danych przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
Witam,

w jaki sposób przechowywać kod html w bazie danych, w swojej aplikacji raz będę potrzebował wprowadzić text z odpowiednimi parametrami (pogrubiony, zmiana koloru czcionki, rozmiaru czcionki) a innym razem będę potrzebował wstawić zdjęcie w jaki sposób trzymać to w bazie danych? Na razie mam pomysł żeby przesyłać do bazy danych po prostu kod html. Macie jakieś inne rozwiązanie ?
2
komentarz 26 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Twoje rozwiązanie jest dobre (i powszechnie stosowane). Pamiętaj tylko o właściwym kodowaniu bazy na serwerze, aby "nie gryzło" się z kodowaniem pliku HTML. Zdjęcia trzymaj w katalogu, a w kodzie masz do nich odniesienia.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 września 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
wybrane 26 września 2021 przez `Krzychuu
 
Najlepsza

Generalnie dla HTML'A forma tekstowa varchar, bo w naturze zarówno tagi htmlowe jako pogróbienie etc... bedą traktowane jako ciągi znaków. 

  • nvarchar(MAX) dla przykładu 

Natomiast jeśli html, zawiera pliki i zdjęcia w tym wypadku trzeba by to wydzielić i takie elementy zapisywać binarnie 

  • varbinary(MAX) 

Dokumentacje tu masz też o co chodzi z nvar... itd https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/binary-varbinary.html

 

 

4
komentarz 26 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)

@Wiciorny, a nie lepiej binarki trzymać w katalogu? W kodzie masz do nich ścieżki i wystarczy.

komentarz 26 września 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
może i faktycznie, też myślałem o blobach, ale to już też zależy jak przetwarzany jest ten cały html.
tylko wtedy jeśli mamy html'a który w swoim ciele ma binarnie zapisany obrazek a nie scieżkę to jest problem, co innego jak html zawiera ścieżki jak mówisz.
komentarz 26 września 2021 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
dziękuje za pomoc
0 głosów
odpowiedź 26 września 2021 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Czemu chcesz trzymać to w bazie danych? Jak chcesz warunkowo coś wyświetlać to po prostu użyj if, else, switch itp.
komentarz 26 września 2021 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

jak na razie buduję bazę danych dla mojej aplikacji do zarządzania etykietami i wymyśliłem że etykietę będę mógł tworzyć tak jak przy pomocy zwykłego oprogramowania do etykiet (tzn. mogę przesuwać tekst tam gdzie chcę itp) i w bazie danych zrobiłem tabele

pos_x pos_y code

i teraz mogę dodać albo obrazek albo tekst stąd moje pytanie jak przechowywać kod html w bazie danych, teraz w kodzie po prostu zwrócę to co jest w code i problem z głowy.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 131 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2023 w SQL, bazy danych przez Antoni2422 Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez Beginner555 Obywatel (1,760 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...