• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapisywanie kodu html w bazie danych

+2 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 26 września 2021 w SQL, bazy danych przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,640 p.)
Witam,

w jaki sposób przechowywać kod html w bazie danych, w swojej aplikacji raz będę potrzebował wprowadzić text z odpowiednimi parametrami (pogrubiony, zmiana koloru czcionki, rozmiaru czcionki) a innym razem będę potrzebował wstawić zdjęcie w jaki sposób trzymać to w bazie danych? Na razie mam pomysł żeby przesyłać do bazy danych po prostu kod html. Macie jakieś inne rozwiązanie ?
2
komentarz 26 września 2021 przez SzkolnyAdmin Maniak (65,180 p.)
Twoje rozwiązanie jest dobre (i powszechnie stosowane). Pamiętaj tylko o właściwym kodowaniu bazy na serwerze, aby "nie gryzło" się z kodowaniem pliku HTML. Zdjęcia trzymaj w katalogu, a w kodzie masz do nich odniesienia.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 września 2021 przez Wiciorny Mędrzec (199,040 p.)
wybrane 26 września 2021 przez `Krzychuu

Najlepsza

Generalnie dla HTML'A forma tekstowa varchar, bo w naturze zarówno tagi htmlowe jako pogróbienie etc... bedą traktowane jako ciągi znaków. 

• nvarchar(MAX) dla przykładu 

Natomiast jeśli html, zawiera pliki i zdjęcia w tym wypadku trzeba by to wydzielić i takie elementy zapisywać binarnie 

• varbinary(MAX) 

Dokumentacje tu masz też o co chodzi z nvar... itd https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/binary-varbinary.html

4
komentarz 26 września 2021 przez SzkolnyAdmin Maniak (65,180 p.)

@Wiciorny, a nie lepiej binarki trzymać w katalogu? W kodzie masz do nich ścieżki i wystarczy.

komentarz 26 września 2021 przez Wiciorny Mędrzec (199,040 p.)
może i faktycznie, też myślałem o blobach, ale to już też zależy jak przetwarzany jest ten cały html.
tylko wtedy jeśli mamy html'a który w swoim ciele ma binarnie zapisany obrazek a nie scieżkę to jest problem, co innego jak html zawiera ścieżki jak mówisz.
komentarz 26 września 2021 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,640 p.)
dziękuje za pomoc
0 głosów
odpowiedź 26 września 2021 przez Artek Stary wyjadacz (11,760 p.)
Czemu chcesz trzymać to w bazie danych? Jak chcesz warunkowo coś wyświetlać to po prostu użyj if, else, switch itp.
komentarz 26 września 2021 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,640 p.)

jak na razie buduję bazę danych dla mojej aplikacji do zarządzania etykietami i wymyśliłem że etykietę będę mógł tworzyć tak jak przy pomocy zwykłego oprogramowania do etykiet (tzn. mogę przesuwać tekst tam gdzie chcę itp) i w bazie danych zrobiłem tabele

pos_x pos_y code

i teraz mogę dodać albo obrazek albo tekst stąd moje pytanie jak przechowywać kod html w bazie danych, teraz w kodzie po prostu zwrócę to co jest w code i problem z głowy.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 121 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w SQL, bazy danych przez Maikel11 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2017 w SQL, bazy danych przez Rafik Obywatel (1,870 p.)

86,541 zapytań

135,291 odpowiedzi

300,649 komentarzy

57,288 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...