• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak opisać znajomość sql i baz danych w cv?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,341 wizyt
pytanie zadane 23 września 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez barteku12 Obywatel (1,340 p.)

Witam, Uczę się pythona oraz baz danych sql. Tworzę bazy danych Oracle. Mam pytanie jak mógłbym zapisać to w cv? Wiem, że pytanie może wydawać się niektórym śmieszne ale pytam, bo chcę żeby cv wyglądało dobrze. 
Na razie napisałem w cv : 

  • Tworzenie i zarządzanie bazami danych SQL
  • Obsługa baz danych MySQL i Oracle

(Załączyłem screena)

Chciałbym to dobrze ująć, aktualnie pracuje z bazą w SQL Developer. Jak dobrze opisać, że znam język SQL oraz bazy danych MySQL i Oracle, czy zrobiłem to poprawnie? 

Jeśli macie inne zastrzeżenia co do cv, też chętnie wysłucham, 

Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam 

 

komentarz 23 września 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Nie opisywać tak CV...

Znajomość relacyjnych baz danych SQL/MySQL np PostgreSQL i tyle.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 września 2021 przez niezalogowany
wybrane 27 września 2021 przez barteku12
 
Najlepsza

Można to napisać na wiele sposób w zależności co tak naprawdę potrafisz. I nie mówię tutaj o napisaniu prostego SELECT do bazy danych. Jeśli znasz naprawdę SQL to potrafisz skonstruować w miarę optymalne, złożone zapytanie, które pobiera to co potrzebujesz. Oprócz tego wiesz co to są triggery, funkcje, procedury itd. Poza tym można to napisać tak.

  • Znajomość relacyjnych baz danych MySQL i Oracle - Czyli umiesz nimi zarządzać i się po nich poruszać. Zarówno w kwestiach administracyjnych jak i deweloperskich.
  • Znajomość języka SQL - Tak jak napisałem wcześniej.
  • Projektowanie relacyjnych baz danych - To nie to samo co tworzenie, a faktyczna umiejętność zaprojektowania bazy tak, aby była wydajna i elastyczna.

Tworzenie i zarządzanie bazami danych SQL. Utworzyć bazę i pojedynczą tabele można w kilka minut ogarnąć, a SQL to nie system bazodanowy, a język zapytań. Musisz konkretnie napisać co znasz, bo w twoim przypadku są to tylko dwa systemy. Obsługa baz danych bardziej wiąże się z kwestiami administracyjnymi. Najlepiej napisać znajomość. Aczkolwiek nie jest to jeszcze źle.

komentarz 24 września 2021 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Też byłbym za znajomością.

Podstawowa znajomość języka SQL: MySQL, PostgreSQL

W końcu prędzej czy później takie umiejętności są też weryfikowane różnymi testami rekrutacyjnymi :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,248 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2021 w Inne języki przez Kenzy Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,760 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2018 w Offtop przez konradDos Nowicjusz (240 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...