• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Portfolio - co sądzicie?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
605 wizyt
pytanie zadane 22 września 2021 w Nasze projekty przez jwrbel1 Nowicjusz (130 p.)
Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu uczę się programować. Do tej pory opanowałem w pewnym stopniu HTML, CSS, SCSS, JavaScript i React. W jakim stopniu? Tego niestety nie wiem, bo uczę się w domu i nawet nie mam się do kogo porównać.

Zaczynam rozglądać się za swoją pierwszą pracą i stworzyłem takie oto portfolio: https://jakwrobel.github.io/portfolio

Wewnątrz jest jeszcze link do drugiej aplikacji oraz linki do kodów na githubie.
Nie wiem, czy dołączyć swoje projekty do cv, czy sobie darować bo wstyd :P Dajcie znać co sądzicie, a jeśli ktoś byłby tak pomocny i rzucił okiem na kody to w ogóle byłoby super, bo na bank można tam coś ulepszyć.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 września 2021 przez CdxProj Użytkownik (910 p.)
Nie siedzę w projektowaniu stron kompletnie, ale taka mała uwaga - rozważ zamienienie formatu grafik (Twojego loga, ikon itd) z formatu png na format svg. Aktualnie po przybliżeniu stają się strasznie rozpikselizowane :)
+1 głos
odpowiedź 23 września 2021 przez niezalogowany
Sam wygląd strony nie jest zły, ale treści jak na portfolio zdecydowanie za mało. Nie jest to blog. Zatem nie umieszczasz tutaj wpisów związanych z tym co robisz i jak to robisz. Ale jeśli chcesz, aby było to twoje portfolio, które ma przekonać przyszłego pracodawcę do zatrudnienia Ciebie to skupiłbym się na nieco rozbudowanych projektach, ich udokumentowaniu i opisywaniu swojego doświadczenia. Jeśli go nie masz to na razie odpuść temat i skup się na nauce. Potem załóż bloga i spróbuj znaleźć pierwszą pracę. Portfolio jest dla osób, które już mają wiedzę i mają czym się pochwalić.

Tak samo nie linkuj do prywatnego profilu na Facebooku, gdzie trzymasz zdjęcia z wakacji, imprez, spotkań itd. Tylko FanPage w pełni poświęcony twojej aktywności zawodowej, gdzie możesz wstawiać treści związane z twoimi projektami. Widziałem już delikwentów, którzy w CV umieszczali link na facebooku, a tam same zdjęcia z wakacji. Nie wygląda to za dobrze. Chcesz żeby ludzie dowiedzieli się, że znasz się na tym, odsyłaj ich tylko i wyłącznie do treści związanych z tematem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w Nasze projekty przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 28 października 2019 w Nasze projekty przez kowalskiwwwpl Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 27 września 2019 w Nasze projekty przez WojtekW Nowicjusz (130 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...