• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Monitor VGA + Karta DVI/D - defekty wyświtlania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
359 wizyt
pytanie zadane 22 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
edycja 22 września 2021 przez Zaqu93
Witam zakupiłem kartę graficzną MSI GTX 1050ti 4GB low profile, posiada ona wyjście DVI-D, które wysyła sygnał cyfrowy. Zakupiłem także konwerter DVI-D to VGA (monitor ma analogowe wejście VGA). Podłączyłem kartę do monitora i na ekranie widać defekty w postaci takich ,,pasków" przypominających takie które były na starych monitorach kineskopowych. Czy istnieje jakieś rozwiązanie by te defekty nie występowały ( poza oczywiście kupieniem monitora z wejściem cyfrowym )? Dziękuję za każdą odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 września 2021 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
ja też używam tej przejściówki i nie miałem takich problemów.

Masz zintegrowaną grafikę na płycie głównej ? Wyłącz ją w BIOS

Sprawdź czy monitor został dobrze rozpoznany w ustawieniach, czy zamocowanie karty w slocie jest ok

Potem sprawdził bym na początku na innym monitorze lub sam monitor u kogoś kto ma VGA, ewentualnie na innej przejściówce a na końcu kartę graficzną czy porty nie są uszkodzone? czy piny są całe jak używana to może ktoś przy niej coś grzebał, potem pożyczył monitor DVI jak by to rozwiązało problem, dopiero bym kupił

jak mi się kiedyś pin w dysku ułamał, to przylutowałem zszywkę
komentarz 23 września 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nowe karty mają tak z obrazem analogowym i jest to znany problem. Niektórym pomogły lepszej jakości konwertery d-sub, ale nie gwarantuje to rozwiązania problemu.

Jeżeli ma integrę i na płycie wejście d-sub, to prawdopodobnie migotania nie będzie.
komentarz 23 września 2021 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

@neo1020, Karta jest raczej czysta (ufam osobie która mi ją sprzedała) ponadto wpiąłem starą kartę gtx 750 która ma i wyjście analogowe i cyfrowe po przez dvi-d i są takie zakłócenia natomiast przy sygnale analogowym takich zakłóceń nie widać. wina zapewne leży w konwerterze. Karta w slocie jest dobrze zamocowana w ustawieniach wykrywa monitor. Ze zintegrowanej karty graficznej jest wyjście VGA.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 727 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez FruitBandit Nowicjusz (190 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...