• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

możliwości parametrów w node-fetch discord bot

Object Storage Arubacloud
+1 głos
757 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w JavaScript przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)
Cześć,

Tym razem przychodzę z zapytaniem czy jest możliwość takiego ustawienia parametrów node-fetch aby wyciągał tylko wartości z div-ów danej klasy? Niestety w dokumentacji z nie ma przykładów takich parametrów z tego co widziałem.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 września 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 19 września 2021 przez Maxxxii
 
Najlepsza

node-fetch, jako pewnego rodzaju zamiennik przeglądarkowego Fetch API, służy do obsługi zapytań HTTP, a nie DOM-u. Żeby zrobić coś na DOM-ie z pobranej przez fetch strony, najpierw musisz powinieneś jej kod HTML sparsować na DOM przy pomocy np. jsdom lub DOMParser (w przypadku przeglądarki) i dopiero wtedy pobierać z niego co Ci potrzeba przy użyciu np. document.querySelectorAll (tym pobierzesz wszystkie elementy na podstawie konkretnego selektora).

komentarz 19 września 2021 przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

zmieniłem kod na taki: 

const { JSDOM } = jsdom;
const dom = new JSDOM(`<p>ssss</p><p>dddd</p>`);
  const nodeList = dom.window.document.querySelectorAll("p");
  for (let i = 0; i < nodeList.length; i++){
    let item = nodeList[i];
    console.log(item);
  }

i otrzymałem 2 wartości:

HTMLParagraphElement {}

komentarz 19 września 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Teraz sobie w pętli możesz wypisać np. textContent z danego item. Analogicznie jakbyś chciał wypisać propertisy obiektów z tablicy wewnątrz pętli.

komentarz 19 września 2021 przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)
zadziałało, dzięki bardzo za pomoc! ale niestety dalej nie wiem czy da się wyciągać dane z div-ów o danym id. w dokumentacji widziałem przykłady wyciągania z div-ów tej samej klasy, nazwy lecz nic o id. chyba, że mylę pojęcia i któryś z wcześniej wymienionych jest synonimem "id"
komentarz 19 września 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

querySelector[All] przyjmuje selektor CSS, więc możesz nim pobrać elementy na podstawie id i klasy oraz atrybutów pokroju name, value, data-* itp.

komentarz 19 września 2021 przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)
okej, działa.

Wielkie dzięki za poświęcony czas!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 864 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2020 w JavaScript przez Samek2222 Początkujący (440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 851 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 647 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...