• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Numerowanie stron w Wordzie, ale nie wszystkich

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,487 wizyt
pytanie zadane 17 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Kecajs Nowicjusz (130 p.)
Dzień dobry,

walczę z tematem już kilka godzin, a rozwiązanie jest zapewne proste.

Mam tekst (kilka artykułów w jednym pliku), marginesy lustrzane, żywa pagina w nagłówku (nazwa autora parzyste, tytuł artykułu nieparzyste), a co za tym idzie, podział tekstu na sekcje. Każdy artykul to jedna sekcja. Chcę teraz dodać numery stron, ale zacząć od spisu treci (strona nr 7), zaś na niektórych stronach w dalszej części tekstu ma tej numeracji nie być. Kombinuję z "Połącz z poprzednią", ale to nie wychodzi. Albo znika cała numeracja, albo jeden numer jest ten sam na kilku stronach pod rząd. W internecie są porady, ale nie trafiłem na tą pokazującą ten proces od początku. Problemem nie jest numeracja lustrzana, a jedynie rozpoczęcie numeracji od 7 strony, jak i nie numreowania poszczególnych stron w tekście. Mam zaznaczone dwie opcje, tj. Inne na pierwszej stronie, Inne na stronach parzystych i nieparzystych. Jak to ugryźć?

Jacek

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 września 2021 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

Tło jest białe? zrób kształt prostokąt na przykład bez obrysu tylko z białym tłem i zakryj numeracje strony

inne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy jeżeli strony bez numeru są losowe

 

a numeracje 

komentarz 20 września 2021 przez Kecajs Nowicjusz (130 p.)
TEMAT ROZWIĄZANY.

Tak jak myślałem, sprawa okazała się bardzo prosta. Zrobiłem to tak. Na końcu każdej strony przed stroną, gdzie nie ma być numeru, wstawiłem podział nowej strony i dodatkowo podział sekcji (nowa strona). Następnie przechodziłem na stronę, gdzie miałem usunąć numer strony i w zakładce "Nagłówek i stopka" odznaczałem klikając "Połącz z popzednią". Podobnie robiłem stronę niżej. Wtedy już bez problemu mogłem usuwać numerację z pierwszej strony bez wpływu na resztę numeracji. Podobnie ma się sprawa z nagłówkami.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 808 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez salgarim14 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 9,905 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez arzy123 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,289 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Laxus Początkujący (280 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...