• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak ustawić obraz jako tło strony

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
382 wizyt
pytanie zadane 17 września 2021 w HTML i CSS przez Jedenastka Początkujący (370 p.)

Witam,

Ćwiczę sobie tworzenie stronek internetowych. Jestem nowicjuszem natomiast nurtuje mnie jedna rzecz... Próbuje dodać obraz jako tło strony w css, i udaje mi się to. Natomiast nie potrafię zrobić tak by obrazek rozciągnął się o strony nie zależnie od wyświetlanej rozdzielczości w przeglądarce. Prościej mam na myśli ustawić obraz na tło ale gdy ktoś złapie za krawędz i powiększy przeglądarkę żeby obraz został scalany z przeglądarką a nie żeby pokazwywał drugi obraz obok pierwszego.

body
{
    width: 1920px 1080px;
    background-size: auto;
    background-image: url(scania.jpg)

    
}

 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 września 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)
wybrane 29 września 2021 przez Jedenastka
 
Najlepsza
body
{
    background-size: cover;
    background-repeat: no-repeat;
    background-image: url(scania.jpg);
}

Może tak?

+1 głos
odpowiedź 17 września 2021 przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
+1 głos
odpowiedź 17 września 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

nie żeby pokazwywał drugi obraz obok pierwszego.

użyj polecenia cssbackground-repeat .

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 515 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w HTML i CSS przez UnexoN Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,452 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2017 w HTML i CSS przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2020 w HTML i CSS przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...