• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Adobe Illustrator - problem z uzyskaniem spójnego obiektu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
626 wizyt
pytanie zadane 16 września 2021 w Grafika i multimedia przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

Witam, tworzę w adobe Illustrator logo (zdj.1) składające się z kilku ścieżek oraz elips (zdj.2). Chciał bym to połączyć w jeden obiekt i nałożyć na to gradient, ale po połączeniu ctrl + j - wszystko się rujnuje (zdj.3).
Ktoś kojarzy jak to rozwiązać? By gradient był na jednym obiekcie, a nie każdym z osobna (zał.4)?
Dodam, ze wszystko składa się z obrysów.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 września 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
wybrane 17 września 2021 przez Czang Kai Shrek
 
Najlepsza
Obiekt -> Kontury obrysu.

Lub: Obiekt -> Rozszerz wygląd.

Dopiero wtedy połącz.
komentarz 16 września 2021 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
Hmm, Rozszerz wygląd jest niedostępne, a opcji "Kontury obrysu" nie mam tylko "obrys obrazu" i niestety też nie mogę użyć.
Coś robię nie tak? Wersja Ai z 2015 roku.
1
komentarz 16 września 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Sorka, Obiekt -> Ścieżki -> Kontury obrysu.
komentarz 17 września 2021 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
Wybacz, ale wciąż nie rozumiem. Widzę, że ścieżki zamieniły się w kontury, ale mimo to i tak nie mogę nałożyć na całość gradientu ani połączyć, bo "obiekty należą do nieprawidłowej kategorii" czyżby nie dało się złączyć ścieżek tak by miały więcej niż 2 końce?
1
komentarz 17 września 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Spróbuj znaleźć ten panel:

Następnie wybierz pierwszą opcję w Shape Modes. Oczywiście musisz mieć kontury obrysu. Jeśli dalej się nie da sprawdź czy nie masz tych ścieżek w różnych grupach. Jeśli masz, rozgrupuj wszystkie.

1
komentarz 17 września 2021 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
Tak, Działa!!! Dzięki!
komentarz 17 września 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Z tego co pamiętam można było też zostawić to jako niepołączone ścieżki i użyć narzędzia Gradient i przeciągnąć po całym obiekcie. To tak gdybyś potrzebował zachować niepołączone ścieżki. Ale tej opcji nie jestem pewny, bo akurat nie siedzę przez Illustratorem i nie mam jak sprawdzić.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 322 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 464 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 901 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...